To się czytało! – Rok 2005

Wszyscy doceniamy nowości wydawnicze? A co z książkami zapomnianymi, tymi, które czytaliśmy dawno temu? Czy ktokolwiek jeszcze o nich pamięta? My postanawiamy Wam przypomnieć!

Przed Wami najciekawsze młodzieżówki z 2005 roku! Niestety, nie był to rok zbyt bogaty…

Liceum Avalon – Meg Cabot

Szesnastoletnia Ellie rozpoczyna naukę w nowym liceum. Jednak nie jest to takie zwyczajne liceum, jak mogłoby się wydawać! To właśnie tam, w Liceum Avalon, rozgrywają się wydarzenia rodem z legendy o Królu Arturze… To taki przyjemny romans, z bardzo sympatyczną bohaterką! Ale czego innego można by się spodziewać po twórczości Meg Cabot? To świetna kobieta!

Najstarszy – Christopher Paolini

Drugi tom światowego bestselleru Eragon. Smoki, magia i przygoda – swego czasu ta historia urzekła rzesze czytelników na całym świecie! To przepiękna historia, nie tylko o przyjaźni, ale i o poszukiwaniu swojego miejsca na świecie, o honorze i odwadze.

Bogowie, honor, Ankh-Morpork – Terry Pratchett

21. tom popularnej serii „Świat Dysku” Terry’ego Pratchetta , gdzie pojawiające się w tyltule Ankh-Morpork jest w stanie wojny z sąsiednim krajem – Klatchem. Punktem spornym jest wyspa Leshp, która wynurzyła się na środku Okrągłego Morza. Członkowie ekspedycji (m.in. Vimes, Marchewa, Angua), którzy udają się do pustynnego kraju, próbują zażegnać ten konflikt.

Trzy metry nad niebem – Federico Moccia

Mimo że jest mężczyzną, Frederico Moccia pisze o związkach damsko-męskich i związanych z nimi perypetiach. W tej książce autor zbudował dwóch głównych bohaterów – Babi i Stepa – na zasadie przeciwieństw, które się przyciągają. Jest to historia nie tylko o niemożliwej miłości, ale także buncie oraz o tym, jak człowiek potrafi zmienić się dla osoby, którą kocha.