Najciekawsze nowości – wrzesień 2017!

Władca cieni

(Lord of Shadows)

Cassandra Clare

Data wydania: 27 września 2017

Wydawca: MAG

Seria: Mroczne Intrygi #2

Gatunek: Urban-fantasy, YA

Ilość stron: 848

Cena okładkowa: 49,00 zł

Kolejna opowieść ze świata Nocnych Łowców. Dalsze losy Emmy Carstairs i Juliana Blackthorna. Pojawia się nowe zagrożniene w postaci Władcy Cieni, który za wszelką cenę pragnie pozbyć się Juliana I jego bliskich. Historia pełna magii, przygód i intryg. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Nocnych Łowców!

 

Młody świat

(The Young World)

Chris Weitz

Data wydania: 27 września 2017

Wydawca: Insignis

Gatunek: Sci-fi, YA

Ilość stron: 360

Cena okładkowa: 34,99 zł

Po tajemniczej epidemii Nowym Jorkiem rządzą nastolatki, którzy jako jedyni ocaleli. Pięcioro z nich wyrusza w podróż, aby odnaleźć antidotum i nie dopuścić do zagłady ludzkości. Podczas ich wyprawy natkną się na wiele niebezpieczeństw. Pełna akcji i trzymająca w napięciu powieść o przetrwaniu i walce z czasem.

 

Listy do utraconej

(Letters to the Lost)

Brigid Kemmerer

Data wydania: 27 września 2017

Wydawca: YA!/GW Foksal

Gatunek: YA

Ilość stron: 400

Cena okładkowa: 34,99 zł

Kiedy obywający prace społeczne na cmentarzu siedemnastolatek, Declan znajduje na jednym z grobów list, postanawia na niego odpowiedzieć. Z czasem pomiędzy nim, a nadawcą listu, Juliet rodzi się pewne uczucie. Emocjonalna opowieść o stracie i miłości, która narodziła się przypadkiem, a może jednak przeznaczenie połączyło tych dwojga?

 

 Nibynoc

(Nevernight)

Jay Kristoff

Data wydania: 13 września 2017

Wydawca: MAG

Seria: The Nevernight Chronicle #1

Gatunek: Fantasy

Ilość stron: 608

Cena okładkowa: 45,00 zł

Szesnastoletnia Mia chce zemścić się na ludziach, którzy zniszczyli jej rodzinę. Posiada ona dar rozmowy z cieniami, który otwiera dla niej nową drogę, wstępuje do szkoły dla zabójców. Czekają ją próby i zdrady. Nie raz otrze się o śmierć. Wciągająca historia o początkującej morderczyni, która pragnie sprawiedliwości dla swojej rodziny i nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel.

 

Gdy słowa zawodzą

(What To Say Next)

Julie Buxbaum

Data wydania: 27 września 2017

Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie

Seria: Uwag młodość!

Gatunek:  YA

Ilość stron: 304

Cena okładkowa: 34,90 zł

Dawid choruje na zespól Aspergera i nie potrafi rozmawiać z rówieśniami . Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia zaprzyjaźnia się z popularną i miłą Kit, która przeżywa tragedię po stracie ojca. Opowieść o trudnościach, stracie i próbach odnalezienia się w społeczeństwie, skrywa również pewne tajemnice…

 

Obietnica następcy

(Successor’s Promise)

Trudi Canavan

Data wydania: 13 września 2017

Wydawca: Galeria Książki

Seria: Prawo Millenium #3

Gatunek:  Fantasy

Ilość stron: 624

Cena okładkowa: 44,90 zł

Od czasu konfrontacji buntowników z Raenem minęło pięć lat. Pokojowi wypracowanemu przez Rielle i  Tyena zagraża wojna. Złożone obietnice mogą wszystko zmienić, a od nich zależne jest życie Qalla. Historia pełna magii, wyzwań i prób. Ostatni tom trylogii autorki światowych bestsellerów Trudi Canavan.

 

Wyzwolenie

(The Liberation)

Ian Tregillis

Data wydania: 13 września 2017

Wydawca: Jaguar

Seria: Wojny Alchemiczne #3

Gatunek: Fantasy

Ilość stron: 432

Cena okładkowa: 39,90 zł

Ostatni tom epickiej serii o wojnie i wyzwoleniu. W Hadze dochodzi do ataku mechanicznych, niegdyś w ogóle nie zdolnych do agresji. Teraz są rządni zemsty. Wejdź do świata pełnego mechanicznych ludzi, alchemicznych snów i synkopowych melodii. Przeżyj finał jednej z najlepszych serii fantasy ostatnich lat!

 

Goodbye Days

Jeff Zentner

Data wydania: 13 września 2017

Wydawca: Jaguar

Gatunek: YA

Ilość stron: 432

Cena okładkowa: 37,90 zł

Po stracie przyjaciół Carver jest załamany, a to że grozi mu więzienie, sprawia że jest również przerażony. Rodziny trzech zmarłych kolegów proszą go, aby spędził z nimi dni pożegnań, robiąc to co robiliby ze swoimi dziećmi. Opowieść o strasznej tragedii, mimo wszystko niesie nadzieję, że nigdy nie jesteśmy sami.

 

Podtrzymując wszechświat

(Holding Up The Universe)

Jennifer Niven

Data wydania: 27 września 2017

Wydawca: Bukowy Las

Gatunek: YA

Ilość stron: 408

Cena okładkowa: 39,90 zł

Wszyscy widzą w Libby tylko otyłą nastolatkę, nikt nie poświęcił czasu, aby poznać ją tak naprawdę. Jack jest popularnym i lubianym uczniem, jednak nikt nie zna jego sekretu. Kiedy ta dwójka spotka się na szkolnej terapii oboje są wściekli. Po jakimś czasie zdają sobie sprawę, że coraz lepiej czują się w swoim towarzystwie. Historia dwojga ludzi, którzy zobaczyli w sobie więcej, niż każdy komu wydaje się, że ich znają.