Znamy tytuł i okładkę kolejnej części „Imperium Ognia” od Saby Tahir!

Zakończenie „Pochodni w mroku” pozostawiło czytelników z jednym, zasadniczym pytaniem: Co dalej? Jak potoczą się losy Lai i Eliasa? Teraz już wiemy! Przynajmniej co nieco…

Kolejna część cyklu będzie nosić tytuł „A Reaper at the Gates”, co można tłumaczyć jako „Żniwiarz u bram”. Zagraniczna premiera zapowiedziana jest na 10 kwietnia przyszłego roku.

W samym Imperium, jak i poza jego obrębem, pojawia się coraz większa groźba wojny.

Kruk Krwi, Helena Aquilla, jest atakowana ze wszystkich stron. Cesarz Marcus, nawiedzany przez swoją przeszłość, staje się coraz bardziej niestabilny, a Komendantka polega na swoim szaleństwie, aby wzmocnić swoją siłę. Gdy Helena szuka sposobu na powstrzymanie nadchodzącej ciemności, życie jej siostry, całej jej rodziny i całego Imperium zaczyna wisieć na włosku.

Daleko na Wschodzie, Laia z Serry wie, że los świata nie spoczywa w rękach wojskowego sądownictwa, a wiąże się z powstrzymaniem Zwiastuna Nocy. Ale kiedy jest w trakcie poszukiwania go, otrzymuje groźby od tych, na których pomoc liczyła. Zostaje wciągnięta w bitwę, o której nigdy by nawet nie pomyślała.

Natomiast w świecie pomiędzy życiem a śmiercią, Elias Veturius zrezygnował ze swojej wolności, aby służyć jako Łowca Dusz. W ten sposób obudził w sobie starożytną moc, której nic nie powstrzyma by zapewnić sobie oddanie Eliasa. Nawet jeżeli ceną będzie jego człowieczeństwo.