Syfy stworzy serial na podstawie książki „Król kruków”!

Nie każda książka musi się doczekać kinowej adaptacji. Przecież niektóre z nich mogą stanowić znakomity materiał do stworzenia telewizyjnego serialu. Potencjał w serii książek autorstwa Maggie Stiefvater dostrzeżono już jakiś czas temu, jednak teraz wiemy oficjalnie, że jego produkcją zajmie się stacja Syfy.

Producentami wykonawczymi serialu wraz z autorką zostali Andrew Miller (The Secret Circle), Catherine Hardwicke (Zmierzch) i Michael London (The Magicians).

Jedna dziewczyna i trzech chłopaków.

Blue pochodzi z rodziny wróżek, jest medium do kontaktów ze światem zmarłych.

Gansey, Adam i Ronan, trzej przyjaciele w elitarnej szkoły dla chłopców, obsesyjnie poszukują tajemniczych linii mocy legendarnego Króla Kruków – Glendowera.

Z ich powodu pozornie ciche i spokojne miasteczko staje się scenerią niezwykłych wydarzeń.

Gdy razem z Blue trafią do magicznego lasu, gdzie czas płata figle, nic już nie będzie takie samo…

Przerażające tajemnice, mroczne rytuały, stare przepowiednie, wizje, duchy, ofiary, a to dopiero początek tej historii…

 

  • Pomijając fakt, że jestem bardzo niezadowolona z tego ogłoszenia i uwierzcie mi, jako ogromna fanka Kruczych Chłopców, na pewno nie tknę tego nawet kijem, mam też zastrzeżenia do opisu fabuły w powyższym poście.

    Po pierwsze: Blue N I E jest medium. Nie ma żadnej parapsychicznej mocy. Działa jak wzmacniacz paranormalnej magii, ale nie ma z nią żadnego osobistego związku.

    Po drugie: to Gansey poszukuje zawzięcie Glendowera. Ronan i Adam tylko mu pomagają, a w Cabeswater (owym lesie) znajdują inne, magiczne problemy.

    Pozdrawiam serdecznie i liczę na zmiany, buźka.

  • Zick

    K-i-e-d-y-?