1. Indiańskie opowieści

Tego w tej książce nie brakuje, tym bardziej, że główna bohaterka ma indiańskie korzenie! Jeżeli lubicie magię tych opowieści, idealnie wplecioną do powieści młodzieżowej z pogranicza science-fiction to zdecydowanie nie możecie przejść obojętnie obok tej powieści!

2. Rozsądna bohaterka

Taka właśnie jest Natalie. Rozsądna. Potrafi wszystko przemyśleć i przeanalizować, nie jest impulsywna, tylko twardo stąpa po ziemi. Nie biega od jednego chłopaka do drugiego, tylko trzyma się swoich postanowień i dąży do realizacji postawionych sobie celów. Chwała jej za to!

3. Adekwatny tytuł

Tak, ta miłość naprawdę przełamała świat! Nie chcemy zdradzać zbyt wiele z fabuły, ale pojawia się tutaj pewna kwestia z dziedziny fizyki kwantowej, która została… przełamana? W pewnym sensie tak! Wierzcie nam, nowy związek Natalie nie należy do najłatwiejszych. Właściwie ona i Beau mają jeden, dosyć poważny problem. Jaki? Przekonajcie się sami!

4. Życiowość

Choć pojawia się tutaj element science-fiction, to w dalszym ciągu jest to bardzo życiowa powieść o poszukiwaniu siebie i swojego miejsca na ziemi. Natalie patrzy na swoje życie z odpowiedniej perspektywy, nie jak rozpieszczona nastolatka, tylko dojrzała osoba. Studia, wykształcenie, przyjaźnie… Życiowość w młodzieńczym, ale nie banalnym wydaniu.