Co czyta młoda zagranica? – czerwiec 2017

The Gentleman’s Guide to Vice and Virtue (Przewodnik Dżentelmena po Nawykach i Cnotach)

Opis bardzo specyficzny. Z jednej strony pewnie będziemy mieli do czynienia z zabawną powieścią, ale z drugiej… nie wiem, dziwne to jakieś.

Henry ,,Monty” Montague urodził się, by zostać dżentelmenem, ale nigdy się temu nie poddał. Najlepsze szkoły z internatem w Anglii i ciągły zawód ze strony ojca nie były w stanie zniszczyć żadnej z jego niecnych pasji – hazardu, spędzaniu późnych godzin z wszelkiego rodzaju trunkami, czy też budzeniu się w ramionach kobiety lub mężczyzny.

Jednak gdy Monty rozpoczyna swoją wielką podróż po Europie, kończy się jego życie przyjemności i adrenaliny. Jego ojciec nie tylko oczekuje od niego, że przejmie rodzinne nieruchomości, ale także sam Monty zmaga się z niemożliwym zadurzeniem w swoim najepszym przyjacielu i kompanu podróży, Percym.

Na szczęście Monty nigdy się nie poddawał. Nawet mając swoją siostrę Felicity na doczepkę, składa przysięgę, że ta roczna ekspada będzie niczym innym jak hedonistyczną zabawą i flirtem, od Paryża, do samego Rzymu. Jednak gdy jedna z nierozważnych decyzji Monty’iego obraca się w wstrząsający pościg po Europie, wszystko, co wiedział, zaczyna stać pod znakiem zapytania.

 

 


.32051572
Dividing Eden (Dzieląc Eden)

Nie wiem dlaczego, ale to wszystko przypomina mi Mroczniejszy Odcień Magii. W każdym razie zapowiada się nieźle.

Bliźniacy Carys i Andreus nigdy nie mieli rządzić Edenem. To ich pierwszy brat był pierwszy w kolejce do tronu, a przyszłość królestwa miała być zapewniona.

Ale wygląd – i rywale – mogą być mylący. Kiedy król i książę Edenu zostają zamordowani, królestwo desperacko poszukuje monarchy, ale linia przejęcia tronu nie jest już taka jasna. Zgodnie z postanowieniami, Carys i Andreus mają tylko jedną możliwość – wziąć udział w Próbach Dziedzictwa, które określą, który z nich jest wystarczająco godny, by rządzić Edenem.

Jako brat i siostra, Carys i Andreus zawsze zapewniali sobie bezpieczeństwo- od sekretów, przez dwory, dopotworów, które od zawsze kryły się tuż za murami królestwa. Ale to właśnie Próby Dziedzictwa przetestują ich zaufanie jako rodziny.

 

Bad Romance (Zły Romans)29102896

Cały czas zastanawiam się JAKIM CUDEM wydawcy ignorują geniusz Heather Demetrios.

Grace chce ucieć. Z domu, gdzie ojczym dzierży strach niczym najpotężniejszą broń, a matka wyskrobuje wymyślony brud z podłogi. Z małego miasteczka w Kalifornii, które nie potrafi znieść jej wielkich marzeń. Ze swojego życia, do roli paryskiego artysty, nowojorskiego reżysera – wszystko, byleby nie być już tak samotna i przerażona.

Nagle spotyka Gavina: czarującego, adorowanego, utalentowanego. Kontrolującego. Niebezpiecznego. Kiedy Grace i Gavin zakochują się w sobie, Grace jest pewna, że to za piękne, by było prawdziwe. Nie ma pojęcia, że ta relacja stanie się więzieniem, z którego nie będzie w stanie uciec.

 

 


Follow Me Back

Niezbyt już wierzę w te wszystkie sensacje wattpada, no ale zobaczymy

Eric Thorn boi się swoich obsesyjnych fanów, ich poświęcenie zaszło już za daleko. A to, że jego klub zachęca do wrzucania do sieci ich fantazji z nim w roli głównej, nie pomaga. Kiedy jeden z jego kolegów z branży zostaje zamordowany przez fana, Eric wie, że musi coś zrobić, by zniszczyć swój wizerunek online – jak  na przykłać zdjąć jednego ze swoich głównych obserwujących. Jednak plan Erica, @TessaHeartsEric, niespodziewanie zmienia się w internetowa relację, głębszą, niż byłby to sobie w stanie wyobrazić. A kiedy ta dwójka decyduje się na spotkanie w realu, to, co mogłoby być najlepszych odcinkiem Catfish w dziejach, przeradza się w coś zdecydowanie bardziej niebezpiecznego

32333174

 

Want (Chęć)

Akcja dzieje się w Tajwanie, więc może być ciekawie

Jason Zhou żyje w podzielonym społeczeństwie, gdzie elity używają swojego majątku, by kupować sobie dłuższe życie. Bogaci noszą specjalne stronie, chroniące ich przed zanieczyszczeniami i wirusami trawiącymi miasto, podczas gdy inni cierpią przez choroby i przedwczesne zgony. Sfrustrowany z powodu panującej korupcji i załamany po śmierci matki, która stała się kolejną ofiarą systemu, Zhou jest zdeterminowany, by zmienić kolej rzeczy, bez względu na koszty.

Z pomocą przyjaciół, Jason infiltruje życie bogaczy, w nadziei na znieszczenie międzynarodowej korporacji Jin od wewnątrz. Bo Jin nie tylko stwarza specjalne skafandry, ale też zanieczyszczenia, które czynią je potrzebnymi.