Przeczytaj nasz wywiad z Susan Dennard, autorką Czaroziem!

Premiera Wiatrodzieja już za nami, dlatego postanowiliśmy napisać do Susan i poprosić ją o mały wywiad. Koniecznie dajcie znać co o nim sądzicie!


BookGeek
: Gdybyś urodziła się w świecie Czaroziem, jak myślisz, którą wiedźmą byś została?
Susan Dennard: Zdecydowanie wodnowiedźmą! Pracowałam kiedyś w ekologii morza, a moim znakiem zodiaku są ryby – więc wiecie, woda to totalnie moje klimaty!

BG: Czy w twoich książkach jest jakiś bohater, którego nienawidzisz, ale jest on ważny dla rozwoju fabuły?

SD: Wręcz przeciwinie! Tak właściwie to kocham każdego i muszę walczyć z pragnieniem, by ich wszystkich zbawić. Po prostu chcę, by wszystko skończyło się dobrze.

BG: Czy masz jakiś szalony pomysł na fabułę, ale wciąż nie jesteś w stanie go zrealizować?

SD: Zdecydowanie. I nie tyle co ,,szalony”, ale gdy docieram do jakiegoś punktu w tej historii, to przestaje mi się to wydawać dobre. Jednak doszłam do wniosku, że żaden pomysł nie zostanie zmarnowany – i tak go w końcu wykorzystam. Jeśli nie w tej książce, to w kolejnej!

BG: Czy jest jakaś piosenka, która może być kojarzona ze światem Czaroziem lub jego bohaterami?

SD: Tak! Cokolwiek od Two Steps from Hell. Gdy piszę, cały czas ich słucham i właściwie odkryłam ich zaraz po tym, jak zaczęłam pisać Prawdodziejkę. Pierwsza scena była zainspirowana ich piosenką ,,El Dorado!”

BG: Czy jest coś, co chciałabyś powiedzieć swoim polskim fanom?

SD: Tak bardzo, bardzo dziękuję wam za przeczytanie! Prawdodziejka i Wiatrodziej są moimi pierwszymi powieściami opublikowanymi w Polsce i to znaczy dla mnie WSZYSTKO, że wy to czytacie. Uwielbiam oglądać zdjęcia na instagramie, czytać meile od fanów i po prostu wiedzieć, że Czaroziemie dotarły już do innych krajów. To zdecydowanie największy zaszczyt jakiego może dostąpić autor!

 

 

Na kontynencie podzielonym pomiędzy trzy imperia żyją ludzie, którzy urodzili się z czarodziejstwem. Magiczne umiejętności odróżniają ich od innych, są przekleństwem. Nubreveńskie ulice nawiedza tajemniczy, ale z całą pewnością groźny człowiek, nieustannie ukrywający się w cieniach. W niewyjaśnionych okolicznościach giną ludzie, a porzucane ciała zaczynają powstawać z martwych. Drugi tom cyklu Czaroziemi skupia się na postaci Merika – przebiegłego pirata, charyzmatycznego księcia i znakomitego czarodzieja.
Wiatrodziej jest dostępny już od 10 maja!