Co czyta młoda zagranica? – maj 2017

 

Flame in the mist (Płomień we mgle)

Miejmy nadzieję, że tu też pojawi się wątek mitologiczny, bo to wychodzi Renee najlepiej.

Córka wybitnego samuraja, Mariko, zna swoje miejsce – jest uzdolnionym alchemikiem, której przebiegłość może się równać tylko z przebiegłością jej brata Kenshina, ale z powodu swojej płci, jej przyszłość zawsze była poza jej zasięgiem. W wieku siedemnastu lat Mariko została związana z Minamoto Raidenem, synem ulubionego doradcy władcy – polityczne małżeństwo, które podniesie pozycję jej rodziny. Jednak podczas podróży do królewskiego miasta Inako, Mariko ledwo ucieka z krwawej zasadzki utworzonej przez niebezpiecznych bandytów – Czarny Klan. Wkrótce dowiaduje się, że zostali zatrudnieni, by zabić ją, nim dotrze na miejsce.

 

 


.
Eliza and her monsters (Eliza i jej potwory)

Wymyśliłam cię było świetne, zobaczymy jak wyjdzie tym razem.

W prawdziwym świecie Eliza Mirk jest nieśmiała, dziwna i bez przyjaciół. Online, Eliza jest PaniąKonstelacją, anonimową twórczynią niesamowicie popularnego internetowego komiksu Potworne Morze. Eliza nie potrafi sobie wyobrazić, że w realnym świecie może się bawić tak dobrze, jak w tym komputerowym. I nawet nie chce. Wtedy Wallace Warland, pisarz największej ilości fanfików Potwornego Morza, pojawia się w jej szkole. Wallace sądzi, że Eliza jest po prostu kolejnym fanem, a ona sama zaczyna mieć wrażenie, że świat offline też może być coś warty. Jednak gdy sekret Elizy nagle zostaje ujawniony światu, wszystko co zbudowała – jej historia, relacja z Wallacem, nawet zdrowie psychiczne – zaczyna się rozpadać.

 


House of furies (Dom furii)

YA w Polsce potrzebuje dobrego thrillera.

Po ucieczce z brutalnej szkoły, gdzie karą była lekcja dnia, siedemnastoletnia Lousia Ditton jest podekscytowana znalezieniem pracy jako pomoc domowa. Jednak tuż po jej przyjeździe do Domu Coldhistle, Lousia orientuje się, że tajemniczy właściciel, Pan Morningside, zajmuje się czymś więcej niż tylko zakwaterowaniem gości. Dom jest miejscem sądu, a pan Morningside i jego niezwykły personel mają za zadanie przeprowadzać egzekucje na tych, którzy nie mogą już być uratowani. Louisa zaczyna bać się młodego człowieka, zwanego Lee, który w niczym nie przypomina innych gości. Jest charyzmatyczny i uprzejmy, a dziewczyna może zapobiec jego karze. Jednakczy  w domu fałszu i kłamstw,  jest ktoś, komu może zaufać?

 


Ramona Blue

Zapowiada się… sympatycznie.

Ramona miała tylko pięć lat, gdy Huragan Katrina na zawsze zmieniła jej życie. Od tego czasu, to Ramona i jej rodzina stoją naprzeciw światu. Mając ponad 180cm wzrostu, z niebieskimi włosami, których nie da się przeoczyć, Ramona jest pewna trzech rzeczy: lubi dziewczyny, kocha swoją rodzinę i ma pewność, że czeka ją coś więcej niż dom w Eulogy, Mississippi. Żonglując kilkunastoma pracami, ekcentryczną mamą i nieefektywnym, ale mającym dobre chęci tatą, została zmuszona, by być dorosłym rodziny. A teraz, gdy jej siostra Hattie jest w ciąży, odpowiedzialność może jej ciążyć bardziej niż kiedykolwiek.

 

 

 

Cold summer (Zimne lato)

Podróże w czasie nigdy się nie nudzą

Kale Jackson spędził lata próbując nauczyć się kontrolować swój czas – umiejętność podróżowania, ale nigdy mu to za bardzo nie wychodziło. Jednego dnia żyje w 1945, walcząc na wojnie jako snajper i spoglądając jak umierają żołnierze i jego przyjaciele. Następnego ranka znów znajduje się w teraźniejszości, gdzie Druga Wojna połączyła się z zespołem stresu pourazowego, a on sam próbuje utrzymać relacje z ojciem i kilkorgiem przyjaciół. Każdego dnia coraz trudniej przychodzi mu ukryć wojenne rany, te psychiczne i fizyczne, z przeszłości.