Tahereh Mafi zapowiada nową serię w świecie ,,Dotyku Julii”!

 

Moda na tworzenie kolejnych powieści w zamkniętych już seriach nadal trwa. Tym razem czeka nas nowa historia w świacie Dotyku Julii.


Jaki tytuł będzie miała pierwsza książka?:
Restore me (restore – odnawiać)

Ile części będzie miała seria?: 3

Czy muszę czytać pozostałe części przed rozpoczęciem tej?: Tak, jest to bezpośrednia kontynuacja wydarzeń z Daru Julii.

Kiedy odbędzie się premiera?: Marzec 2018 (amerykańska, oczywiście)

 

 

ENTERTAINMENT WEEKLY: Kiedy do ciebie dotarło, że nie wszystko w historii Julii zostało powiedziane?
MAFI: Jakiś rok temu. Małam spotkanie ze scenarzystą wciąż-rozwijającego-się serialu, który, opisując coś, zapomniał nazwiska bohatera. Problem w tym, że ja też nie mogłam go sobie przypomnieć. Od zakończenia serii minęło kilka lat i potrzebowałam małego odświeżenia. Tego dnia wróciłam do domu i zaczęłam czytać moje książki, by znów zaznajomić się z tą historią. Ale kiedy skończyła ostatnią część, dotarła do mnie jedna rzecz. I nie stałoby się to, gdyby nie czas i dystans. Mianowicie: na końcu Daru Julii, jej historia się dopiero zaczęła. Wiedziałam już, jakie będą jej kolejne kroki, więc natychmiast musiałam znów powołać ją do życia.

Jaki był dla ciebie powrót do tego świata i bohaterów po tym, jak zajęłaś się zupełnie inną serią?

Jak odtworzenie filmu, który myślałam, że już się skończył. W minucie, w której usiadłam do komputera, bohaterowie już byli gotowi. Nowa seria zaczyna się dwa tygodnie później po wydarzeniach z Daru Julii, więc wszystko było bardzo znajome.

Historia zakończyła się tak, że Julia przejęła władzę nad Sektorem 45. Co dla niej przygotowałaś?

Sporo problemów. Nie ma pojęcia, w co się wpakowała.

Czym zaskoczysz fanów w nowej serii?

Mała niespodzianka: Restore me będzie opowiedziana z dwóch punktów widzenia: Julii i Warnera. Czytelnicy, którzy czytali jego nowelkę rozumieją, jak różni się jego tok rozumowania oraz jak jego perspektywa potrafi zbalansować wewnętrzny świat Julii. To było naprawdę interesujące – wgłębić się w różne umysły.

Ale rzeczą, którą najbardziej chciałabym podkreślić, jest to, że książki są wciąż żywe i emocjonujące – nawet 6 lat po ich publikacji – tylko dzięki fanom. Codziennie jestem zaskoczona, że ludzie wciąż je czytają i polecają znajomym. Nie potrafię opisać słowami, jak bardzo jestem wdzięczna za tą całą miłość i wsparcie. Jeśli to teraz czytasz, drogi czytelniku, proszę wiedz, że te książki są dla ciebie. Dziękuję, dziękuję, za twoje podekscytowanie, za setki meili, poruszających wiadomości, ogólny entuzjazm – i za śledzenie historii Julii przez te wszystkie lata. Nie mogę się doczekać, aż przeczytasz część czwartą!

Na podstawie: epic reads i Entertainment weekly.

Co sądzicie o takich powrotach?