Zobacz okładkę nowej książki Leigh Bardugo!

“Wyruszcie w podróż do świata mrocznych porachunków zakorzenionych w świetle księżyca, nawiedzonych miast i głodnych lasów, mówiących bestii i piernikowych golemów, gdzie głos młodej syreny może przywołać śmiertelne burze, a rzeka może przepełnić chłopaka miłością, ale za straszną cenę.”

„The Language of Thorns: Midnight Tales and Dangerous Magic” to najnowsza powieść Leigh Bardugo, która ponownie przenosi nas do magicznego świata stworzonego przez autorkę. To zbiór sześciu opowiadań, w których nie brakuje zdrady, zemsty, poświęcenia i miłości. I w końcu wszyscy fani mogą zobaczyć oficjalną okładkę książki!

Autorka wyznaje, że prace nad nią zaczęto dosyć wcześnie, zaledwie trzy historie były wtedy gotowe, ale już miano pewien zarys tego, w jakim klimacie okładka powinna zostać utrzymana.

„Bajki istnieją poza czasem, a moim celem jako pisarza jest sprawienie, żeby te historie istniały jakby od zawsze, jakby były opowiadane wciąż i wciąż na nowo. Chcieliśmy przenieść to odczucie na okładkę, chcieliśmy, żeby ta książka była czymś wyjątkowym, gdy będziecie trzymać ją w rękach.” – wyjaśnia autorka.

Premiera zbioru zapowiedziana jest na 26 września.