Co czyta młoda zagranica? – kwiecień 2017

30653853

The Upside of Unrequited (Wzrost Niepożądanego)

Nowa książka od Becky Albertalli. Hmm, może pójdzie lepiej niż z Simonem.

Siedemnastoletnia Molly Peskin wie wszystko o niepożądanej miłości. Nieważne ile razy jej siostra bliźniaczka Cassie mówi jej, by dorosła, Molly nie może znieść myśli o odrzuceniu. Więc jest ostrożna. Grube dziewczyny zawsze muszą być ostrożne.

Na szczęście, nowa dziewczyna Cassie przyprowadza ze sobą uroczego, hipsterskiego pomagiera. Jeśli Molly uda się go zdobyć, będzie miała swój pierwszy pocałunek i odzyska siostrę. Jest tylko jeden problem: współpracownik Molly, Reid. Pucołowaty superfan Tolkiena z zamiłowaniem do renesansowych targów. Nie ma więc takiej opcji, żeby Molly się w nim zakochała.

 

.

.

25314447Given to the Sea (Oddana morzu)

Na Goodreads szału nie robi… ale z opisu nie wydaje się takie złe.

Khosa jest Oddaną Morzu, dziewczyną urodzoną, by karmić wodę. Ma ona zapobiec fali, która niegdyś zniszczyła Królestwo Stylle. Ale zanim pozwoli się jej zatańczyć – niekontrolowany ruchu kończyn, które w szale zabierze ją na brzeg – musi urodzić dziedzica. Jednak sama myśl o ludzkim dotyku wywołuje u niej dreszcze, do których nie mogą się dopasować nawet dźwięki fal.

Vincet jest trzeci w kolejce do tronu, dziedzicem królestwa, w którym starzy nie potrafią odejść, a młodzi skazani są tylko na nudę. Kiedy Khosa przybywa bez dziedzica, Vincent wie, że jego ojciec zrobi wszystko, by dziewczyna wypełniła swoją powinność. Jest rozdarty pomiędzy ochroną tronu, który kiedyś odziedziczy, a dziewczyną, której los jest związany z jego istnieniem. Wkrótce jego lojalność będzie musiała zmierzyć się z sercem.

 

.

;

Geekerella30724132

A więc mamy połączenie Kopciuszka i Fangirl. Może być ciekawie.

Elle Wittimer żyje i oddycha Starfield, klasycznym sci-fi, który towarzyszył jej przez całe dzieciństwo. Więc kiedy dowiaduje się o konkursie cospleyowym, musi wziąć udział. Nagroda? Zaproszenie na Bal Cospleyowy ExcelsiCon oraz spotkanie z aktorem, który ma zagrać Księcia Federacji Carmindora w reboocie. Z napiwków z pracy w food trucku Magiczna Dynia (i starego kostiumu jej taty), Ella jest zdeterminowana wygrać… aż jej przyrodnia siostra nie dociera tam pierwsza.

Nastoletni aktor Darien Freeman żył dla kantowania – aż nie stał się sławny. Teraz nie robi niczego innego prócz rozdawania autografów i uczestniczenia w niezręcznych spotkaniach. Granie Carmindora jest spełnieniem wszystkich jego marzeń, ale fandom Starfield przypisał mu rolę kolejnego głupiego przystojniaczka. Kiedy zbliża się ExcelsiCon, Darien czuje się coraz bardziej jak oszust – aż nie spotyka dziewczyny, która pokazuje mu, że może być inaczej.

.

.

.

30653844


The End of Our Story (Koniec Naszej Historii)

Czyżby nastał koniec mdłych historyjek z happy-endami?

Bridge i Wil byli ze sobą związani przez całe życie. Pod gorącym słońcem Florydy, przeszli z pływających ze sobą dzieciaków do nastolatków wykradających sobie pocałunki pomiędzy lekcjami. Ale kiedy Bridge zdradza Wila w pierwszej klasie, niszczy zarówno jego serce, jak i całą ich znajomość. Niedługo potem rodzina Wila zaczyna cierpieć z powodu nagłej straty i Bridge wraca, by stanąć u boku Wila. Jednak kiedy oboje starają się uleczyć stare rany i znów się w sobie zakochać, zaczynają odkrywać, jak bardzo się zmienili przez ten rok.

 

.

.

.

.

26848834

The Freemason’s Daughter (Córka Freemasonów)

Outlander: wersja YA?


Pożegnanie się ze Szkocją jest najcięższą rzeczą, jaką kiedykolwiek Jenna MacDuff musiała zrobić – aż nie spotkała Lorda Pembroke’a. Mały klan Jenny ryzykował życia, podróżując wzdłuż kraju jako murarze, by w tajemnice zbierać fundusze dla armii i wygnanego Króla Jamesa Stuarta w celu odzyskania brytyjskiego tronu. Jednak ich następna praca zmusza ich do udania się na wrogie terytorium: do Anglii.

 

 

.

.