Co czyta młoda zagranica? – marzec 2017

28145767

Strange the Dreamer (Obcy marzyciel)

Jeśli kiedyś istniał opis idealny… to to jest ten. Premiera stulecia.

Obcy Marzyciel jest historią o:

konsekwencjach wojny pomiędzy bogami, a ludźmi;

tajemniczym mieście, które zostało okradzione z nazwy;

mitycznym herosie z krwią na rękach;

młodym bibliotekarze z jednym marzeniem;

dziewczynie tak niebezpiecznej, jak wyjątkowej;

alchemii i krwawych cukierkach, koszmarach i bożej ikrze, ćmach i potworach;

przyjaźni i zdradzie, miłości i rzezi.

Witajcie w Szlochu.

 

.

.

31020402

Blood Rose Rebellion (Bunt Krwawych Róż)

To będzie zupełnie coś nowego… a nie, jednak nie.

Szesnastoletnia Anna Arden jest odsunięta od społeczeństwa z powodu defektu krwi. Mimo, że jej rodzina jest częścią Luminatów, potężnych użytkowników magii, ona jest Odsunięta, niezdolna do wykonania najprostszego zaklęcia. Anna zrobiłaby wszystko, by to zmienić. Jednak jej przeznaczenie obiera zupełnie nowy kurs, gdy nieumyślne psuje debiutanckie zaklęcie siostry – szansę, by wysoko urodzona dziewczyna pokazała swoją moc – i nagle znajduje się na niegdyś potężnej, lecz teraz niszczejącej ojczyźnie swojej rodziny, Węgrzech.

.

;

 

Nemesis

Nie czytałam ,,Diaboliki”, ale po opisie czuję, że być może te powieści, będą miały coś ze sobą wspólnego.

To dzieje się, odkąd Min skończyła osiem lat. Co dwa lata, w jej urodziny, przychodzi do niej obcy mężczyzna i morduje z zimną krwią. Ale kilka godzin później budzi się niedaleko swojego rodzinnego miasteczka Idaho – sama, zdrowa i bez żadnych wspomnień.

A po drugiej stronie doliny, Noah chce być jak wszyscy inni. Ale nie może. Ścigają go koszmary morderstw i śmierci, choć robi wszystko, by to ukryć. Jednak gdy całe jego miasteczko ogarnia panika, Noah odkrywa, że przez całe życie był okłamywany. Wszystko się zmienia w mgnieniu oka.

.

.

.


The Goodbay Days (Ostatnie Wspólne Dni)

Bez szału, ale z braku ciekawszych zapowiedzi, da się przeżyć.

Czy sms potrafi zniszczyć życie?

Carver Briggs nigdy by nie pomyślał, że jedna wiadomość może spowodować śmiertelny wypadek, zabijając jego trzech najlepszych przyjaciół: Marsa, Eliego i Blake’a. Teraz Carver nie może przestać obwiniać się o ich śmierć i co gorsze, może zostać wszczęte dochodzenie.

Wtedy babcia Blake’a prosi go, by pamiętał jej wnuka z ,,ostatniego wspólnego dnia”. Mimo własnego żalu Carver próbuje pomóc rodzinom swoich przyjaciół. Ale nie każdy chce wybaczyć. Rozpacz i poczucie winy popychają go wir paniki i lęku, gdy musi stawić czoła karze za swój straszny błąd. Czy ,,ostatnie wspólne dni” naprawdę mogą pomóc?

.

.

.

.


The Bone Witch (Wiedźma Kości)

Naprawdę nie było nic lepszego…Marzec zapowiada się – SŁABO.


Kiedy Tea przypadkowo wskrzesza swojego brata, dowiaduje się, że różni się od innych wiedźm w rodzinie. Jej dar nekromancji oznacza, że jest wiedźmą kości, a to sprawia, że automatycznie zostaje wykluczona ze społeczeństwa. W końcu Tea znajduje pocieszenie u starszej i mądrzejszej wiedźmy, która zabiera Tee i jej brata na trening.

 

.

.