Colleen Hoover to autorka, która bez wątpienia zasłużyła na tytuł królowej romansów literatury new adult. Jej historie chwytają za serce, wyciskają łzy i rozgrzewają czytelniczki do czerwoności. Co jednak zrobić, jeśli wszystkie pozycje, poczynając na „Hopeless”, przez „Maybe Someday” na „Ugly Love” kończąc, są już za nami? Cóż, równie dobrze można przeczytać je od początku… albo wypróbować kilka bookgeekowych propozycji, specjalnie dla fanów romantycznych powieści młodzieżowych.

Sprawdźcie nasze walentynkowe zestawienie pięciu książek, po które koniecznie musicie sięgnąć, jeżeli zachwyciła was Colleen Hoover!

 

Dla fanów Hopeless

Brenna Yovanoff – Wyśnione miejsca

Liceum to bardzo specyficzny okres w życiu każdego dorastającego człowieka. Zarówno Sky jak i Waverly kompletnie różnią się od rówieśników i muszą zmagać się z nieustającą presją związaną z dopasowaniem się do reszty. Obie będą musiały odnaleźć się w szkolnej dżungli, a zupełnie nowe, wstrząsające ich światem uczucie pierwszej miłości jeszcze bardziej to skomplikuje.

 

Jeśli pokochaliście Maybe Someday…

Mia Sheridan – Bez słów

Chwytające za serce powieści, które nie pozostawią czytelników obojętnymi. Uwagę przykuwa przede wszystkim dojrzałość bohaterów i skala problemów, z którymi muszą się uporać na drodze do szczęśliwego zakończenia, do jakiego dążą na przekór wszystkiemu. To także książki które pomagają zrozumieć, że ułomność fizyczna znaczy niewiele w porównaniu z uzdrawiającą, ale też niszczycielską siłą miłości.

 

Z myślą o złapanych w Pułapkę uczuć…

Brittany C. Cherry – Kochając Pana Danielsa

Romans nauczyciela z uczennicą bez wątpienia potrafi rozbudzić czytelniczą wyobraźnię – romans trzymany, rzecz jasna, w tajemnicy, co tylko dodaje mu pikanterii. Jednak co jeśli oprócz klasycznego wątku miłosnego dodamy tajemnice z przeszłości, odciskające piętno na decyzjach bohaterów, silne emocje i solidną porcję wzruszeń? Dla fanów Hoover pozycja obowiązkowa.

 

Jeżeli wasze serce skradło Ugly Love…

Abbi Glines – O krok za daleko

Przesycone erotyzmem i silnymi, sprzecznymi emocjami książki. Dwójka z pozoru kompletnie nie pasujących do siebie bohaterów, którzy z pewnych względów nie powinni być razem, i stopniowo rodzące się pomiędzy nimi uczucie brzmią może schematycznie, ale gwarantuje wam, że te powieści nie pozwolą się od nich oderwać!

 

Dla tych, którzy nie mogą zapomnieć o Never Never…

Rebecca Donovan – Co, jeśli…

Tajemnice i atmosfera niepewności to cechy rozpoznawcze tych powieści. Bohaterowie zostają wrzuceni w wir wydarzeń; w świat, w którym nic nie jest takie, jakim się wydaje. Bo na czym można polegać, jeśli nie na własnej pamięci? Jak dotrzeć do prawdy, kiedy wspomnienia podsuwają sprzeczne odpowiedzi?

 

A po jakie książki Waszym zdaniem warto sięgnąć po Hoover? Koniecznie podzielcie się w komentarzach swoimi propozycjami!