James Patterson zapowiada nową książkę YA!

James Patterson najbardziej znany jest z kryminałów o Alexie Crossie, ale na swoim koncie ma też serię dla młodzieży ,,Maximum Ride”. Jego nowa powieść, ,,Crazy House” to efekt współpracy z Gabrielle Charbonnet. Premiera jest przewidziana na 22 maja.

 

Oto opis: inteligentna Cass i dzika Becca są bliźniaczkami żyjącymi w świecie kontrolowanym przez Zjednoczonych, wszechmocny rząd, którego celem jest ,,podzielone, ale równe” społeczeństwo. Pewnego dnia Becca zostaje wtrącona do więzienia, gdzie musi walczyć z przyjaciółmi, by przetrwać. Cass jest zdeterminowana, by ocalić siostrę, ale sama znajduje się w niebezpieczeństwie: porywacze zabrali złą siostrę, a gdy się tego domyślą, przyjdą również po nią.

W jednym z wywiadów Patterson powiedział: ,,Jestem podekscytowany, że mogę wprowadzić fanów mojego ,,Maximum Ride” oraz nowych czytelników w świat Cass i Becci, siedemnastolatek zamkniętych w okrutnym więzieniu. Nie było żadnego procesu. Żadnych zarzutów. A one są niewinne. Obiecuję wam, że ,,Crazy House” jest jeszcze bardziej ekscytujący, przerażający i oczywiście, bardziej szalony – w dobrym tego słowa znaczeniu, niż jakakolwiek moja wcześniejsza powieść. Mam nadzieję, że dystopijny świat Cass i Becci oraz ich niezłomna więź urzeknie was tak bardzo jak mnie.