Co czyta młoda zagranica? – luty 2017

33643994Daughter of the Pirate King (Córka Króla Piratów)

W literaturze YA jest zdecydowanie za mało piratów. 

 Wysłana na misje, by odszukać starożytną, ukrytą mapę – klucz do legendarnego skarbca – siedemnastoletnia kapitan Alosa celowo pozwala się pojmać przez wrogów, tym samym dając sobie niezwykłą możliwość przeszukania ich statków.

Będąc niczym więcej jak pyłkiem kurzu dla bezwzględnej załogi, Alosa ma przed sobą tylko jedną przeszkodę: swojego porywacza, zaskakująco bystrego i przystojnego pierwszego oficera, Ridena. Mimo to nie musicie się martwić: Alosa ma kilka sztuczek w rękawie, a jeden pirat nigdy nie będzie w stanie powstrzymać Córki Króla Piratów.

 

.

.

 

30269126

Empress Of A Thousand Skies (Władczyni Tysiąca Nieb)

Już sam tytuł sugeruje, że to będzie coś epickiego. 

 Władczyni

Rhee, znana także jako Królewska Księżniczka Rhiannon Ta’an, jest jedyną żyjącą dziedziczką potężnej dynastii. Nic nie powstrzyma jej zemsty.

Zbieg

Aly wzniósł się ponad swoją rodzinę, by znaleźć sławę jako nowa gwiazda Wizja Drona. Ale kiedy zostaje fałszywie oskarżony o zabójstwo Rhee, musi udowodnić swoją niewinność, by uratować reputację – i życie.

Szaleniec

Z planetami na krawędzi wojny, Rhee i Aly muszą współpracować, by stawić czoła bezwzględnemu złu, które zagraża losom całej galaktyki.

.

.

28243032We Are Okay (U Nas W Porządku)

Wydaje mi się, że to będzie taka słodko-gorzka opowieść, która najpierw zniszczy moje serce, a następnie poskłada je na nowo.

 Marin nie rozmawiała z nikim ze swojego starego życia, odkąd zostawiła je za sobą. Nikt nie zna prawdy o tych ostatnich tygodniach. Nawet jej najlepsza przyjaciółka Mabel. Ale nawet tysiące mil od Kalifornii, na studiach w Nowym Jorku, Marin wciąż czuje widmo tragedii, od której tak bardzo stara się uciec. Teraz, miesiące później, opuszczona w akademiku na zimową przerwę, Marin czeka. Mabel ma zamiar ją odwiedzić i dziewczyna będzie musiała stawić czoła wszystkim niewypowiedzianym słowom i samotności, która już zdążyła zagościć się w jej sercu.

 

.

.

 


Wintersong (Zimowa Pieśń
)

Tęsknił ktoś za ,,Porwaną pieśniarką”? 

 Całe swoje życie dziewiętnastoletnia Liesl słyszała opowieści o pięknym i tajemniczym Królu Goblinów. Jest Lordem Psot, Władcą Podziemi i jej własną muzą. Jednak kiedy Liesl bierze na siebie część ciężaru prowadzenia rodzinnej gospody, jej marzenia o komponowaniu muszą zejść na dalszy plan. Lecz gdy jej siostra Käthe zostaje zabrana przez gobliny, Liesl udaje się to ich królestwa by uratować siostrę. Król Goblinów zgadza się wypuścić Käthe, ale ma swoją cenę. Życie za życie, powiedział. Bez poświęceń, nic nie może urosnąć. Bez śmierci, nic nie może się ponownie narodzić. W zamian za wolność siostry, Liesl oferuje swoją rękę. A Król się zgadza.

.

.

 

30375703
The Valiant (Odważna
)

Czy dziewczyna-gladiator nie brzmi fantastycznie?


Fallon jest córką dumnego, celtyckiego króla i młodszą siostrą legendarnej wojowniczki Sorschy. Kiedy dziewczyna była jeszcze dzieckiem, Sorcha została zamordowana przez najeźdźców armii Juliusza Cezara.

W dniu swoich siedemnastych urodzin Fallon ma w końcu szansę pójść śladami swojej siostry i zdobyć miejsce w armii ojca. Nigdy nie dostaje takiej szansy.

Fallon zostaje pojmana przez bezwzględnych zabójców, którzy sprzedają ją do elitarnej szkoły gladiatorskiej kierowanej przez samego Juliusza Cezara. Przez okrutny uśmiech losu, mężczyzna, który zniszczył jej rodzinę, może być jej jedyną szansą na przetrwanie.

Teraz dziewczyna musi pokonać rywali, zwyciężyć w walkach na arenie i powstrzymać uczucia do Caia, młodego Rzymianina i największego wroga.