Leigh Bardugo zapowiedziała nową książkę w uniwersum ze świata Grishy! Jej tytuł brzmi The Language of Thorns, a dokładniej The Language of Thorns: Midnight Tales and Dangerous Magic. Pojawi się ona już 26 września tego roku.

Znajdzie się w niej 6 opowieści z uniwersum Grishy, łącznie z ilustracjami.

To kolekcja historii. Historii, które bohaterowie moich książek mogli słyszeć w okresie dorastania. To bajki i opowieści ludowe ze świata Grishy. – tłumaczy autorka. Obiecuje również, że książka będzie przyjazna i w pełni zrozumiała dla wszystkich – zarówno nowych czytelników, jak i tych, którzy znają świat Grishy.

Ta kolekcja historii była tworzona przez długi czas i one nieco różnią się od pisania powieści Grisha. Jestem całkiem podekscytowana czasem, w którym powróciłam do tej specyfiki. – dodaje Bardugo. – Jest wielki plan, chcemy wyjawić kilka nowości nieco później w tym roku, coś, czym czytelnicy mogą się już ekscytować. W uniwersum Grishy pojawi się coś więcej. Nie wolno mi po prostu jeszcze ujawnić co to dokładnie będzie. Wiem, że ta książka jest trochę inna niż to, do czego przyzwyczajeni są czytelnicy, więc mam nadzieję, że mimo wszystko udadzą się na tę przejażdżkę. – kontynuuje.

Okazuje się, że część historii Bardugo miała w głowie jeszcze zanim zaczęła pisać Trylogię Grisha. Kolejne powstały w miarę upływu czasu, aż w końcu postanowiła je wszystkie spisać. Przyznaje, że pisanie krótszych historii jest dla niej trudniejsze i stanowi swego rodzaju wyzwanie, ale cieszy się, że czytelnicy będą mieli okazję zapoznać się z jej opowieściami!