Nick Robinson jako główny bohater ekranizacji „Simon oraz inni Homo Sapiens”

Jak już dowiedzieliście się jakiś czas temu, książka Becky Albertalli „Simon oraz inni Homo Sapiens” zostanie zekranizowana. Film wyreżyseruje Greg Berlanti, a my w końcu wiemy, kto zagra główną rolę! W postać Simona wcieli się 21-letni Nick Robinson, znany z „Jurasssic World”. Grał tam Zacha Mitchella, jednego ze starszych braci odwiedzających ciotkę w jej miejscu pracy. Możecie go również kojarzyć z roli Bena Parisha „Zombie” z filmu „Piąta fala”. Producentem filmu jest Wyck Godfrey, odpowiedzialny chociażby za serię „Więzień labiryntu” czy sagę „Zmierzch”.

Ukrywający swoją orientację seksualną szesnastoletni Simon Spier uważa, że miejsce dramatów jest na scenie teatralnej. Jednak kiedy napisana przez niego wiadomość mailowa wpada w niepowołane ręce, pojawia się ryzyko, że jego wielki sekret ujrzy nagle światło dzienne. Simon pada ofiarą szantażu: jeśli nie zostanie swatem dla klasowego błazna, Martina, wszyscy dowiedzą się, że jest gejem. A co gorsza, w niebezpieczeństwie znajdzie się także Blue, chłopak, z którym Simon wymienia maile.

W wąskiej grupce przyjaciół Simona pojawiają się coraz częstsze spięcia, korespondencja mailowa z Blue z każdym dniem robi się coraz gorętsza, a spokojne dotąd życie Simona zaczyna się dziwnie komplikować. Niechętny wszelkim zmianom chłopak musi znaleźć sposób na wyjście ze swojego bezpiecznego kokonu, zanim zostanie z niego brutalnie wypchnięty – i to tak, żeby nie zrazić do siebie przyjaciół, uniknąć kompromitacji i nie zepsuć tego, co rodzi się między nim a najcudowniejszym i najbardziej tajemniczym chłopakiem, jakiego dotąd spotkał.