Co czyta młoda zagranica? – grudzień 2016

28114396Ever The Hunted (Zawsze ścigana)

Nie jest to może najambitniejsza fabuła wszech czasów, ale chyba nie jest tak źle, prawda?

Siedemnastoletnia Britta Flannery czuje się spokojna tylko w lesie, tylko ze swoim sztyletem i łukiem. Wraz z ojcem, legendarnym tropicielem Królestwa Malam, spędza całe dnie tropiąc kryminalistów. A przynajmniej tak robili do czasu, gdy ojciec został zamordowany. Teraz Britta jest wygnana i samotna; nie posiada żadnych praw do swojej ziemi ani dziedzictwa. Szuka więc zemsty tam, gdzie czuje się najbezpieczniej: Lasach Zawsze. Lecz gdy dziewczyna zostaje złapana przez królewską straż, zamiast stryczka zostaje jej zaoferowana umowa: jej wolność w zamian za zabójcę ojca.

Jednak nie wszystko idzie po jej myśli. Podejrzanym zabójcą jest nie kto inny, jak Cohen McKay, były praktykant jej ojca. Jedyny przyjaciel, jakiegokolwiek miała. Chłopak, który złamał jej serce. Musi zmierzyć się z tym niebezpiecznym zadaniem w świecie wojujących królestw, szalonych królów i mrocznej magii. Ale Britta posiada więcej mocy niż sądzi. I wkrótce dowie się, że to, co zawsze ją odróżniało, będzie teraz czynić ją potężną.

 

The Secret Of A Heart Note (Sekret miłosnego liściku)25165389

Tą panią kojarzycie pewnie z maja i ,,Outrun The Moon”. Tym razem zapowiada się ciut gorzej, ale przecież nie można mieć wszystkiego.

Czasami miłość jest tuż pod nosem. Jako jeden z dwóch ,,nosów” na całej kuli ziemskiej, szesnastoletnia Mimosa doskonale wie co ją czeka: życia spędzone przy tworzeniu i mieszaniu eliksirów miłosnych oraz dopasowywaniu – a wszystko w całkowitej samotności. Dla Mim zasady są proste: zakochanie sprawiłoby, że jej nos stałby się bezużyteczny, niszcząc jej wielki talent. Mimo to dziewczyna nie chce spędzić całego swojego życia urobiona po łokcie w glebie i begoniach. Marzy o normalnym liceum z przyjaciółmi, sportem, klubem debatowym, a nawet chłopakiem. By pomóc kobiecie, której podała zły eliksir, musi polegać na jej synu, gwieździe szkolnej drużyny piłkarskiej. I wkrótce Mim dowiaduje się, że zakochanie się nie jest wyborem, którego sama możesz dokonać.

25361965Alterations (Zmienni)

Także grudzień, tak samo jak sierpień, upływa nam pod znakiem obyczajówek.

Jeśli ktokolwiek zobaczyłby wycinki, które Amelia Blanco tworzy na swojej ulubionej, modowej aplikacji, pomyślałby, że Ethan Laurenti jest jej chłopakiem. Nie domyśliłby się, że te plany są tylko marzeniami, że to ona obserwuje go z kuchni, gdy jej rodzice gotują dla jego sławnej rodziny.

Kiedy Amelia zostaje wysłana na miesięczne, modowe praktyki w Nowym Jorku, nie może sobie wyobrazić opuszczenia Miami – i Ethana  – na tak długo. Jednak gdy tylko dociera na miejsce okazuje się, że to miasto skrywa w sobie nowy świat i nowe możliwości.

 

Iceling (Zlodowaceni)29284812

Na 100% kosmici.

Siedemnastoletnia Lorna kocha swoją adoptowaną siostrę Callie. Ale Callie nie może odpowiedzieć ,,ja też cię kocham”. Właściwie, Callie w ogóle nie może odpowiadać. Ponieważ Callie jest Zlodowaciałą – jedną z setek nastolatków, które zostały odkryte na opuszczonej arktycznej wyspie. Żadne z nich nie posiadało umiejętności mowy ani rozumienia jakiegokolwiek ludzkiego języka.

Tajemnicze wydarzenia zmuszają siostry na wyprawę na północ. W tym samym czasie Lorna zaczyna widzieć, że za pochodzeniem Callie kryje się o wiele więcej, niż pozwolono jej wierzyć. Czego jeszcze nie pojmuje to to, że najgorsze sekrety i to kim – czym – Callie jest, jeszcze na nią czekają.

 

30057557The Odds Of Loving Grover Cleveland (Przeciwności w kochaniu Grovera Clevelanda)

 Dlaczego mam wrażenie, że cała ta książka skupi się na miłości pomiędzy Zander i Groverem, a pozostała dwójka przyjaciół będzie tylko ładnym tłem?

 
Według szesnastoletniej Zander Osborne, nigdzie naprawdę istnieje – i jej się tam podoba. Jednak rodzice cały czas nalegają, by wyszła w końcu ze swojej głowy – i domu – i zapisała się na Obóz Padua, letni obóz dla zagrożonych nastolatków. Zander tam nie pasuje – a przynajmniej tak myśli. Lecz w ciągu grupowych sesji i zakazanych, późnonocnych spotkaniach, tworzą się niezwykłe przyjaźnie. A gdy lato w Michigen osiąga swój punkt kulminacyjny, czterech nastolatków postanawia ujawnić swoje straszne sekrety.