Rekomendowane przez: Totallbooknerd 7

Rekomendowane przez (edycja blogerska) – to akcja w której wasi ulubieni blogerzy/booktuberzy polecają książki, które darzą sympatią. W dzisiejszym odcinku swoje typy wymienia Klaudia z kanału Totallbooknerd 7.

totallbooknerd7

FANTASTYKA MŁODZIEŻOWA: Król kruków // Maggie Stiefvater

Pewnie wszyscy, którzy chociaż troszkę mnie znają przewracają teraz oczami. Ile można w końcu mówić o tym samym? Ale ja zdecydowanie nigdy nie przestanę, ponieważ Kruczy cykl jest aktualnie moją ulubioną serią. Absolutnie genialnie wykreowani bohaterowie, którzy przyciągają bardziej niż sama fabuła, która też sama w sobie jest tak oryginalna i wciągająca, że wydawałoby się to niemożliwe. Ironiczny humor, elitarna szkoła dla chłopców, tajemnicze wróżby i pradawny król, którego szuka piątka nastolatków. No nie wiem, co może Was jeszcze powstrzymywać.

YOUNG ADULT: Inne zasady lata // Benjamin Alire Sáenz

Inne zasady lata mają w sobie ten cudowny klimat prawdziwego lata. Kiedy czytasz czujesz mokry beton pod stopami, zapach deszczu, nowych przyjaźni i kremu z filtrem. Historia przyjaźni Arystotelesa i Dantego jest wspaniała i uważam, że przede wszystkim, potrzebna. Uczy miłości, przyjaźni, tolerancji i tego, jak ważna jest rodzina.

LIT. KLASYCZNA: Przekleństwa niewinności // Jeffrey Eugenides

Zdecydowana klasyka, książka z rodzaju tych bardziej poważnych. Specyficzny język Jefrey’a Eugenidesa ma w sobie to coś, co mnie przyciąga i nie pozwala przejść obok jego książek obojętnie. Jedno jest pewne, książka ta na pewno poruszy w jakimś stopniu Wasze emocje. Historia sióstr, które po kolei popełniają samobójstwo, a całą historię opowiada zafascynowany nimi kiedyś chłopak. Nie dziwne, nimi fascynowali się zdecydowanie wszyscy dookoła.

YOUNG ADULT: Oddam ci słońce // Jandy Nelson

Coś zdecydowanie bardziej z rodziną w tle, o ile to jeszcze jest możliwe. Historia dwójki bliźniąt – Noah i Jude. Kiedyś byli nierozłączni, teraz praktycznie ze sobą nie rozmawiają. Przeszłość łączy się w książce z teraźniejszością, ale to w ogóle nie drażni. Sztuka, która przewija się tle to jeden z ogromnych plusów tej opowieści, ponieważ zaczyna dla samego czytelnika, tak jak dla bohaterów, odgrywać ogromne znaczenie.

LIT. WSPÓŁCZESNA: Marina // Carlos Ruiz Zafón

Jedna z tych niedocenianych i mniej znanych powieści Zafona, która mnie absolutnie zachwyciła. Mrocza, tajemnicza, a jednocześnie rozjaśniona głównymi bohaterami, którzy są dziećmi. I przepiękna Barcelona w tle, czego chcieć więcej?

***

totallbooknerd 7

Zestawienie zostało stworzone przez Klaudię, którą możecie znaleźć na: