Ekranizacja książki „Simon oraz inni homo sapiens” coraz bliżej

Książka Becky Albertalli, „Simon oraz inni homo sapiens”, zyskała naprawdę sporą popularność. Do tego stopnia, że fani będą mieli szansę zobaczyć historię Simona na wielkim ekranie. Nad projektem pracują Fox i Temple Hill, czyli ten sam zespół, dzięki któremu powstały adaptacje „Gwiazd naszych wina”, „Papierowe miasta” czy „Więzień labiryntu”. Producentami są Wyck Godfrey i Marty Bowen. Najnowsza informacja podaje, że reżyserem został Greg Berlanti. Brzmi znajomo? To człowiek, który stoi za produkcjami takimi jak „Arrow”, „The Flash”, czy „Legends of Tomorrow”.

Ukrywający swoją orientację seksualną szesnastoletni Simon Spier uważa, że miejsce dramatów jest na scenie teatralnej. Jednak kiedy napisana przez niego wiadomość mailowa wpada w niepowołane ręce, pojawia się ryzyko, że jego wielki sekret ujrzy nagle światło dzienne. Simon pada ofiarą szantażu: jeśli nie zostanie swatem dla klasowego błazna, Martina, wszyscy dowiedzą się, że jest gejem. A co gorsza, w niebezpieczeństwie znajdzie się także Blue, chłopak, z którym Simon wymienia maile.

W wąskiej grupce przyjaciół Simona pojawiają się coraz częstsze spięcia, korespondencja mailowa z Blue z każdym dniem robi się coraz gorętsza, a spokojne dotąd życie Simona zaczyna się dziwnie komplikować. Niechętny wszelkim zmianom chłopak musi znaleźć sposób na wyjście ze swojego bezpiecznego kokonu, zanim zostanie z niego brutalnie wypchnięty – i to tak, żeby nie zrazić do siebie przyjaciół, uniknąć kompromitacji i nie zepsuć tego, co rodzi się między nim a najcudowniejszym i najbardziej tajemniczym chłopakiem, jakiego dotąd spotkał.