Co czyta młoda zagranica? – wrzesień 2016

three-dark-crowns-1Three Dark Crowns (Trzy Mroczne Korony)

Powiedzmy sobie szczerze, wszyscy kochają dramatyczne zawody. A to? Zapowiada się coś pięknego.

W każdym pokoleniu na wyspie Fennbirn rodzą się trojaczki: trzy królowe, wszystkie równie godne korony i wszystkie będące posiadaczkami niezwykłych magii. Mirabella ma w sobie potężną magię żywiołów i jest w stanie stworzyć pożogę lub sztormy zwykłym pstryknięciem palców. Katherine jest trucicielką, która potrafi spożyć najbardziej śmiercionośną truciznę i skończyć z lekkim bólem brzucha. Arsinoe, naturialistka, sprawia, że róże zakwitają w najbardziej żywych odcieniach, a lwy słuchają jak własnego przywódcy.

Ale stanie się Ukoronowaną Krolową niekoniecznie zależy od królewskiego pochodzenia. Każda siostra musi o to zawalczyć. A nie jest to gra wygraj lub nie… tylko na śmierć i życie. W noc ich szesnastych urodzin rozpocznie się bitwa.

Wygra ostatnia żyjąca królowa.

 

Bright Smoke, Cold Fire (Jasny dym, zimny ogień)28448239

Nekromacja? Romeo i Julia… i magia? Czy trzeba czegoś więcej do szczęścia?

Gdy tajemnicze mgły Ruiny okrywają świat, żywi umierają, a martwi powstają. Tylko otoczone murem miasto Viyara pozostaje nietknięte.

Dziedzice najpotężniejszych – i najbardziej skłóconych – rodzin, Mahyanai Romeo i Juliet Catresou dzielą miłość głębszą, niż powinności, honor, a nawet życie. Ale magia, którą Juliet włada od urodzenia, nakazuje jej ukarać wrogów swojego klanu – a Romeo właśnie zabił jej kuzyna Tybalta. Co oznacza, że musi umrzeć.

Paris Catresou od zawsze chciał służyć swojej rodzinie przez chronienie Juliet. Ale kiedy jego podopieczna próbuje uciec od swojego przeznaczenia, magia kompletnie wariuje – zabijając ją i wiążąc Parisa z Romeo. Ale jeśli Paris chciałby poznać prawdę, musiałby wgłębić się w tajemnice miasta, sprzymierzyć się ze swoim najgorszym wrogiem… i być może zdradzić swój własny klan.

Mahyanai Runajo po prostu chce chronić swoje miasto – ale jest jedyną osobą, która dostrzega niebezpieczeństwo. W desperackim pragnieniu informacji przez przypadek wyrywa Juliet z objęć śmierci – i staje się przywiązana do zgorzkniałej, wściekłej dziewczyny. Mimo to Runajo szybko odkrywa, że to właśnie ona może być kluczem do ocalenia miasta.

Obie pary znajdą przyjaźń tam, gdzie by się najmniej spodziewali. Obie dowiedzą się, że Viyara skrywa więcej sekretów i tajemnic niż ktokolwiek by przypuszczał. A na zewnątrz murów… czeka na nich śmierć.

 

 A Shadow Bright And Burning (Jasny i płonący dym)23203252

Połączenie ognistego superhero z ,,Fantastycznej 4” z czarownikami? A czemu nie?

Henrietta Howel potrafi stanąć w płomieniach. Gdy zostaje sprowadzona do Londynu, by trenować z czarownikami Jej Wysokości, nareszcie spotyka ludzi podobnych do niej, gotowych do przetestowania jej moc i serca. Jeden ją wyzwie. Jeden dla niej zawalczy. A jeden zdradzi. Jednak gdy Henrietta odkrywa, jakie sekrety ukrywają się za wspaniałym życiem czarownika, zaczyna się zastanawiać, czy naprawdę nim jest. Bitwa nadciąga, ale czy będzie w stanie zaryzykować, by uratować miasto – i tych których kocha?

 .

.

.

.

 28691932Forgetting (Zapominanie)

Drodzy wydawcy, ja gwarantuję, że to się sprzeda. A jeśli nie, to obiecuję, że wykupię cały nakład.

Nadia żyje w mieście Canaan, gdzie życie jest bezpieczne i zorganizowane, a ludzie są osaczeni przez białe mury i brak jakichkolwiek wspomnień tego, co było wcześniej. Ale co każde dwadzieścia lat miasto popada w krwawy obłęd Zapominania, dzień bez skruchy, gdzie wspomnienia każdej osoby – rodziców, dzieci, miłości, życia, siebie – są stracone, jeśli nie zostaną zapisane. W Canaan, twoja książka jest twoją prawdą i tożsamością, a Nadia dokładnie wie, kto nie zapisał prawdy. Bo jest jedyną osobą w Canaan, która nigdy nie zapomniała.

 .

.

.

28260524Stealing Snow (Kradnąc Snow)

Nie wiem dlaczego, ale kojarzy mi się z Królewną Śnieżką.  

Siedemnastoletnia Snow spędziła większość swojego życia wewnątrz murów Instytutu Whittaker, szpitalu psychiatrycznego o zaostrzonym rygorze w Nowym Jorku. W głębi siebie wie, że nie oszalała i że tam nie należy. A kiedy spotyka tajemniczego, przystojnego sanitariusza i zaczyna śnić o powykręcanym drzewie, dociera do niej, że musi uciekać. I odkryć kim naprawdę jest.

by Marta