Co czyta młoda zagranica? – sierpień 2016

26114463 Nevernight

Mona na zabójczynie nadal trwa. Sprawa z ,,Nevernight” wygląda tak, że albo się ją pokocha, albo znienawidzi. Ja wielką fanką ,,Tancerzy Burzy” nie jestem, ale kto wie, może akurat tą serię polubię?

W świecie, w którym trzy słońca niemal nigdy nie zachodzą, niedoświadczona zabójczyni dołącza do szkoły asasynów, by wypełnić zemstę przeciwko mocom, które zniszczyły jej rodzinę.

Córka straconego zdrajcy, Mia Corvere, była ledwo w stanie uciec przed rebelią zapoczątkowaną przez jej ojca. Samotna i opuszczona ukrywa się w mieście zbudowanym z kości martwych bogów, ścigana przez Senat i dawnych przyjaciół ojca. Jednak jej dar rozmawiania z cieniami prowadzi ją do drzwi byłego zabójcy oraz przyszłości, o której nigdy nawet nie śniła.

Teraz Mia praktykuje w najbardziej zabójczej grupie asasynów w całej Republice – Czerwonym Kościele. Jeśli pokona swoich towarzyszów w konkursach stali, trucizny i sztuki subtelnej, dostanie się w szeregi Ostrzy Pani Pobłogosławionej Morderstwem oraz będzie krok bliżej do upragnionej zemsty. Jednak wśród korytarzy Kościoła czai się zabójca, a ją samą zaczynają ścigać krwawe sekrety przyszłości.

Czy będzie w stanie przetrwać inicjację, nie wspominając o zemście?

.

The Thousandth Floor (Tysięczne piętro)24921954

 Przypomina mi to trochę ,,Plotkarę” – duża dawka charakterów i sekretów. Coś czuję, że to będzie hit ;)

Witajcie w Manhattanie, rok 2118.

Setki lat później, Nowy York jest miastem innowacji i marzeń. Ale ludzie nigdy się nie zmieniają: każdy czegoś pragnie… i każdy ma coś do stracenia.

Nieskazitelna Leda Cole ukrywa tajemnicze uzależnienie – do narkotyku, którego nigdy nie powinna była spróbować i chłopaka, którego nigdy nie powinna była dotknąć.

Piękne i beztroskie życie Eris Dodd-Radson rozpada się, gdy rozdzierająca serce zdrada dzieli jej rodzinę.

Praca Rylin Myers na jednym z najwyższych pięter pozwala jej wejść do świata – i romansu – o którym nigdy nawet nie śniła… ale czy jej nowe życie nie będzie kosztować ją starego?

Watt Bakradi jest technologicznym geniuszem z sekretem: wie wszystko o wszystkich. Jednak gdy próbuje szpiegować dziewczynę z wyższych pięter, niespodziewanie plącze się w całą sieć kłamstw.

Na tysięcznym piętrze, ponad wszystkimi, żyje Avery Fuller, dziewczyna genetycznie zaprojektowana do bycia perfekcyjną. Dziewczyna, która jak wszyscy sądzą ma wszystko – ale też torturowana przez jedną rzecz, której nigdy nie będzie mogła mieć.

.

22718751The Gilded Cage (Pozłacana klatka)

Bo XIX-wieczna Anglia nigdy się nie nudzi.  

Po dorastaniu na farmie w Virginii, Walthingham Hall w Anglii szesnastoletniej Katherinie Randolph wydaje się zupełnie innym światem. Jednak jej nowe życie, wypełnione splendorem wyższych sfer w 1820 zostaje kompletnie zniszczone przez tajemnicze utonięcie jej brata. Dziewczyna powinna uczestniczyć w obrzędach pogrzebowych, ale nie może zaakceptować tego, że śmierć chłopaka została uznana za wypadek.

Do posiadłości zakrada się zgorzkniały kłusownik, a w domu pojawiają się kolejne groźby. Krąży również plotka, że w lasach Walthingham zwierzęta potrafią mówić. Czy Katherine pozostanie przy zdrowych zmysłach na tyle długo, by poznać prawdę? Czy zabójca jej brata czyha także na jej życie?

.

.

.

Vicarious (Zastępcze)26114131

Niby w stylu ,,Aplikacji”, ale ten sierociniec dobrze wróży.

Winter Kim i jej siostra Rose od zawsze były nierozłączne. Razem przetrwały pobyt w koreańskim sierocińcu i przeprowadzkę do USA.

Teraz pracują jako cyfrowe reklamy dla byłego chłopaka Rose, Gideona, zachęcając do niebezpiecznych i nęcących zajęć stworzonych przez Zastępcze Doświadczenia Zmysłowe. Czy jest to skakanie z bungee, nurkowanie z rekinami czy nawet tańczenie z celebrytami w najgorętszym klubie w mieście, Gideon zrobi to za odpowiednią cenę.

 .

.

.

.

28110143Furthermore (Ponadto)

Z racji tego, że kocham Warnera Tahereh Mafi, przeczytam wszystko spod jej pióra. Poza tym, jak na middle grade zapowiada się i tak całkiem nieźle!

Dla 12-letniej Alice Alexis Queensmeadow liczą się tylko trzy rzeczy: matka, która by za nią nie tęskniła; magia i kolory, które zdają się ją omijać szerokim łukiem; i ojciec, który od zawsze ją kochał. Jednak w dniu, w którym zniknął z Ferenwood nie wziął ze sobą niczego prócz linijki. Od tego czasu minęły już trzy lata i Alice jest zdeterminowana, by go odnaleźć. Bo ojca kocha nawet bardziej niż przygody i zamierza upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.