Co czyta młoda zagranica? – lipiec 2016

This Savage Song (Ta okrutna pieśń)

ABSOLUTNIE GENIALNE. Premiera roku. Mogę się założyć, że w tym roku, nie pojawi się już nic lepszego.

W świecie pogrążonym w wojnie, napadniętym przez potwory, nie istnieje coś takiego jak bezpieczeństwo.

Kate Harker i August Flynn są dziedzicami podzielonego miasta – miasta, w którym przemoc mnoży potwory. Wszystkiego czego pragnie Kate, to być tak bezwzględna jak jej ojciec, który pozwala monstrom wałęsać się po ulicach, by ludzie płacili za jego ochronę. Wszystkiego czego pragnie August, to być człowiekiem, tak życzliwym jak jego ojciec oraz grać większą rolę w ochronie niewinnych – tylko, że jest jednym z potworów. Jedynym, który potrafi ukraść duszę za pomocą jednego taktu muzyki. Kiedy pojawia się szansa, by mieć na oku Kate, którą właśnie wykopano z szóstej szkoły z internatem, August ją wykorzystuje. Ale dziewczyna odkrywa jego sekret i po nieudanej próbie zabójstwa, muszą oni uciekać, by chronić własne życie.

.

A World Without You (Świat bez Ciebie)

Nowa zagmatwana klimatyczna powieść od autorki „W otchłani”.

Siedemnastoletni Bo od zawsze sądził, że potrafi podróżować w czasie. Gdy miał dziesięć lat twierdził, że widział rozbicie się Titanica, a gdy piętnaście, że znalazł się na polu bitwy wojny domowej, otoczony przez ciała. Więc gdy zmartwieni rodzicie wysyłają go do szkoły dla trudnej młodzieży, Bo podejrzewa, że odkrył prawdę: uczęszcza do Akademii Berkshire, szkoły, do której chodzą dzieciaki z równie dziwnymi ,,zdolnościami”

W Berkshire Bo zakochuje się w Sofii, cichej dziewczynie z tragiczną przeszłością i mocą stawania się niewidzialną. Dziewczyna pomaga mu otworzyć się w sposób, jakiego nigdy by się nie spodziewał. W zamian Bo pociesza ją po stracie matki i siostry.

Ale nawet siła ich miłości nie pomaga Sofii zmagać się z jej głęboką depresją. Gdy popełnia samobójstwo, Bo jest przekonany, że tak naprawdę nie umarła. Wierzy, że utknęła gdzieś w czasie – że kiedyś ją zostawił, i teraz musi uratować.

Lost & Found (Zaginione & znalezione)

Trochę inne od pozostałych obyczajówek, średnia na Goodreads dość wysoka…

ZAGINIONE:

Frannie i Louis spotkali się na grupie wsparcia online, gdy byli młodsi. Nigdy nie spotkali się twarzą w twarz. Nawet nie znają swoich prawdziwych imion. Jedyne czego są pewni to to, że oboje mają dziwną tendencję do gubienia rzeczy. No, może nie gubienia. Ich rzeczy po prostu… znikają.

ZNALEZIONE:

W swoich skrzynkach pocztowych znajdują wiadomość, która nakazuje im wyruszyć do Austin w Texasie, by poszukać odpowiedzi i siebie nawzajem. Podczas podróży, wszystko się znajduje, jakby za pomocą magii. W czasie, w którym spotykają się osobiście, zaczyna do nich docierać, że niektórych rzeczy, które zgubiłeś, w ogóle nie powinieneś posiadać i że nigdy nie wiesz, na co trafisz, jeśli tylko dasz sobie szansę.

 Defending Taylor (Broniąc Taylor)

Przysięgam, że lipiec to zdecydowanie najgorszy miesiąc w kwestii książek.

Kapitan drużyny piłkarskiej, przewodnicząca Klubu Debat, kandydat na prymusa: Taylor od zawsze musi być najlepsza. Bo tego się właśnie oczekuje od córki senatora. Ale jedna impulsywna decyzja – jedno kłamstwo, by kryć swojego chłopaka – i zostaje wyrzucona z prywatnej szkoły. Wszystko, na co tak ciężko pracowała zniknęło, a teraz musi zacząć od początku w zupełnie nowym liceum.

.

.

.

.

.

Signs Of You (Znaki od Ciebie)

Żeby wakacje nie były zbyt różowe, trochę smutków.

 Dwa lata temu Riley Strout straciła swoją matkę i od tamtego czasu jedyną pozytywną rzeczą w jej życiu jest jej mała, dziwaczna rodzinka w grupie wsparcia. Jay, Kate i Noah rozumieją jej ból; każde z nich straciło kogoś, kogo kochało i teraz, chcąc nie chcąc, utknęli ze sobą, pomimo różnic  i zjednoczeni przez tragedie, które rozumieją tylko oni.