4 powody, by przeczytać serię Szklany Tron

1. Bohaterowie z krwi i kości, którzy ciągle ewoluują

Maas nie powiela ciągle tego samego schematu i nieustannie rozwija bohaterów, jak i relacje pomiędzy nimi. To sprawia, że z tomu na tom, nasze odczucia wobec nich się zmieniają. Sięgając po kolejne części nigdy nie wiesz, czy nadal będziesz w tym samym teamie i kto zajdzie Ci za skórę. Nie wiesz też, czy z ostatnią przeczytaną stroną autorka nie załamie Ci serca.

2. Niepowtarzalny klimat 

Tak samo jak w wypadku bohaterów, świat wykreowany przez Maas z kolejnym tomem ulega… rozszerzeniu. Poznajmy kolejne krainy, kolejne zawiłości i tajemnice. Jednocześnie autorce udaje się ominąć pułapek uniwersum fantasy i nie powiela schematów, których trudno uniknąć w tym gatunku (szczególnie w powieściach Young Adult). Z każdym kolejnym tomem, dostajemy nowy kawałek unikalnego, coraz bardziej magicznego i mrocznego świata.

3. Porywająca i zniewalająca fabuła

Z ręką na sercu, można napisać, że im dalej i bliżej finału, tym fabuła rozrasta się oraz gna przed siebie. O ile na początku skupiała się ona głównie na losach Celaeny, tak z kolejnymi częściami poznajemy nowych bohaterów i zagłębiamy się w ich soczyste historie. W Szklanym tronie i Koronie w mroku, Maas nas porwała, ale w Dziedzictwie ognia i Królowej Cierni już nas zniewoliła. Sprawiła, że desperacko przedzieramy się przez coraz obszerniejsze tomy i łakniemy więcej, więcej…

4. Te emocje…

Najlepsze książki, to te, które wywołują u nas lawinę emocji. To te, które sprawiają, że zapominamy o codziennym życiu i całkowicie dajemy się im porwać. To te, przy których płaczemy, klniemy i uśmiechamy się od ucha do ucha. Seria Szklany Tron jest właśnie taką perełką i po przeczytaniu jej nie da się nie marzyć o tym, by śnić o przygodach w świecie Celaeny.

***

królowa cieni 750x100