Plany: Caraval – Stephanie Garber

W styczniu 2017 roku pod szyldem OMGBooks wydawnictwo Znak wyda debiutancką powieść Stephanie Garber. „Caraval” to pierwsza część niezatytułowanej jeszcze serii Young Adult, której premiera w Stanach Zjednoczonych zapowiedziana jest na 10 stycznia 2017.

Zanim wejdziesz do świata Caraval, musisz pamiętać, że to wszystko to tylko gra…
Scarlett nigdy nie opuściła tej małej wysepki, na której mieszka wraz ze swoją ukochaną siostrą i bezwzględnym ojcem. Teraz ojciec zaaranżował jej małżeństwo, a marzenie Scarlett o zobaczeniu Caraval, legendarnego, corocznego wydarzenia, w którym uczestniczy cała publiczność, legło w gruzach.
Jednak wkrótce przybywa jej długo wyczekiwane zaproszenie. Dlatego Tella werbuje do pomocy tajemniczego marynarza, który ma pomóc Scarlett dostać się na show. Ale gdy tylko to trio przybywa na miejsce zdarzenia, Tella zostaje porwana przez genialnego organizatora Caraval.
Scarlett została poinformowana, że wszystko, co dzieje się podczas Caraval jest tylko przedstawieniem. Ale dziewczyna szybko zdaje sobie sprawę z tego, że została wplątana w miłosną grę, wraz z organizatorem, swoją siostrą i innymi uczestnikami gry. I niezależnie od tego, czy jest to prawdziwe czy nie, musi odnaleźć Tellę zanim po pięciu nocach gra się zakończy, uruchomi się efekt domina, a jej siostra zniknie na zawsze.