Stacja FreeForm zamawia nowy serial na podstawie powieści YA

Biorąc pod uwagę sukces serialu Shadowhunters – parę dni temu ogłoszono, że powstanie drugi sezon! – wszystko wskazuje na to, że Freeform ma zamiar kontynuować emitowanie serialowych adaptacji powieści z nurtu Young Adult. Tym razem stacja postawiła na dworskie intrygi i książkę Rhiannon Thomas, „A Wicked Thing”.

Twórcą scenariusza i zarazem producentem został Tom Lynch. Przy projekcie mają mu pomóc Adam Lash, Cori Uchida i Robin Schwartz.

Po stu latach przebywania we śnie, księżniczka Aurora budzi się dzięki pocałunkowi przystojnego księcia, a całe królestwo raduje się, bowiem od lat marzyło o jej powrocie. Wszystkie historie mówią, że powinna żyć długo i szczęśliwie… Ale Aurora aż zbyt dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że prawda nie jest bajką. Jej rodzina nie żyje. Jej „prawdziwa miłość” to jakiś obcy. A jej całe życie zostało zaplanowane przez wrogów politycznych gdy spała. W czasie gdy Aurora próbuje odnaleźć sens w swoim nowym świecie, zaczyna się obawiać, że klątwa, która pozostawiła na niej swoje piętno, może być bardzo niebezpieczną rzeczą, podobnie jak czarownica, która kiedyś rzuciła na nią urok. Zbliża się dzień jej ślubu, a Aurora będzie musiała podjąć ostateczną decyzję odnośnie tego, w jaki sposób uratować swoje królestwo: poślubić księcia albo uciec.