Plany: Simon vs. the Homo Sapiens Agenda – Becky Albertalli

Wydawnictwo Papierowy Księżyc zdradziło, że jeszcze w tym roku wyda bestsellerową powieść „Simon vs. the Homo Sapiens Agenda”, autorstwa Becky Albertalli. Książka swoją zagraniczną premierę miała 7 kwietnia 2015 roku.

Szesnastoletni i nieco zamknięty w sobie gej Simon Spier woli zachować swoje dramaty na szkolny musical. Ale kiedy napisany przez niego email trafia w niepowołane ręce, pojawia się ryzyko, że jego sekret trafi w centrum uwagi. Simon zaczyna być szantażowany: jeżeli nie zacznie być skrzydłowym klasowego clowna, Martina, jego tożsamość seksualna zostanie ujawniona. Co gorsza, zagrożona będzie również prywartność Blue, chłopaka, z którym Simom wymieniał emaile.

Mimo że Simon miał zgraną grupę przyjaciół, a jego emaile z Blue stawały się coraz bardziej zalotne, nagle wszystko zaczyna się komplikować. Simon musi znaleźć sposób, aby wyjść ze swojej strefy komfortu zanim zostanie do tego zmuszony – bez alienowania się od przyjaciół, bez narażania samego siebie oraz bez pogrzebania szansy na szczęście z najbardziej uroczym chłopakiem, jakiego kiedykolwiek spotkał!