Cheese in the Trap – pierwszy serial w klimatach New Adult?

Znacie ten schemat gdzie bohaterka spotyka pociągającego bohatera, którego otacza aura tajemniczości? Z upływem czasu i dramatycznych wydarzeń stopniowo zakochują się w sobie oraz próbują uleczyć stare rany i pogodzić się z przeszłością. Brzmi jak opis nie jednej powieści z nurtu New Adult, prawda?

Cheese in the Trap to k-drama czyli koreański mini-serial oparty na popularnej web-manhwie. Nie byłoby w nim nic niezwykłego, gdyby nie historia, która do złudzenia przypomina powieści z nurtu New Adult (w ocenzurowanej wersji). W Cheese in the Trap znajdziemy bowiem mrok i romans, bohaterów z bolesną tajemnicą, a wszystko to dzieje się w otoczeniu collegu.

Hong Seol jest ciężko pracującą studentką, która wraca na uczelnię po rocznej przerwie. Jej rodzina jest biedna, dlatego dziewczyna ciężko pracuje. Z kolei jej senior – Yoo Jung, nazywany jest Panem Idealnym. Chłopak jest przystojny, wysportowany, miły, a ponadto bardzo dobrze się uczy. Jednak posiada on też mroczną stronę. Po pewnym czasie Seol czuje, że od kiedy ma do czynienia z Jungiem, jej życie zmienia się na gorsze. Czyżby chłopak robił to celowo?  (źródło: dramaqueen.pl)

 

Choć jestem dopiero w połowie sezonu, muszę przyznać, że to pierwszy serial, od którego aż wylewa się klimat znany mi z książek New Adult. Cheese in the Trap ma w sobie nie tylko ciekawie skonstruowanych bohaterów, ale też pociągającą historię. Nie jest tylko pustym i lekkim romansem, jak to często bywa w serialach/powieściach.

Jeśli lubicie powieści New Adult i jesteście otwarci na nowości oraz macie trochę wolnego czasu, koniecznie obejrzyjcie kilka pierwszych odcinków. Nie dajcie się zniechęcić azjatyckim klimatom, ponieważ Cheese in the Trap to naprawdę dobrze przemyślany, lekko-mroczny romans. W sam raz dla fanów NA.

Kerach – w ramach cyklu „Spróbuj czegoś nowego”