„Burza” Julie Cross ponownie ma szansę na filmową adaptację

Jakiś czas temu prawa do ekranizacji powieści Julie Cross „Burza” (wyd. Bukowy Las, 2013) nabyło studio Summit, ale projekt w ogóle nie ruszył. Teraz prawda te zostały nabyte przez Cross Pictures, jednak nie ma żadnych konkretnych informacji dotyczących tego, kiedy ruszy produkcja, nie mówiąc już o obsadzie czy osobie wytypowanej na reżysera. Miejmy jednak nadzieję, że Cross Pictures już niebawem wystartuje ze swoim nowym projektem i zdradzi kilka szczegółów!

Rok 2009. Dziewiętnastoletni Jackson Meyer jest zwyczajnym nastolatkiem, studiuje, ma dziewczynę… i potrafi podróżować w czasie. Lecz ta umiejętność nie ma nic wspólnego z tym, co ogląda się w filmach – jego skoki nie zmieniają teraźniejszości ani nie powodują żadnych zakłóceń w Kosmosie.

Nadchodzi jednak dzień, gdy nieznajomi mężczyźni napadają na Jacksona i jego ukochaną Holly, a podczas brutalnej szarpaniny dziewczyna zostaje poważnie ranna. Przerażony i spanikowany Jackson cofa się do roku 2007, lecz ten skok okazuje się inny niż wszystkie. Chłopak zostaje uwięziony w przeszłości.

Jackson, chcąc uratować Holly, nie ustaje w rozpaczliwych próbach odnalezienia drogi powrotnej do swojego czasu, lecz po serii niepowodzeń godzi się z losem i postanawia dowiedzieć się więcej o swoich umiejętnościach. Jednak ludzie, którzy strzelali do Holly w roku 2009, depczą mu po piętach. Wrogowie Czasu nie cofną się przed niczym, aby wcielić młodego podróżnika w swoje szeregi. Przystąpi do nich albo zginie.