Pierwsze zdjęcia z filmowej adaptacji „Osobliwego domu Pani Peregrine”

„Osobliwy dom Pani Peregrine” autorstwa Ransoma Riggsa już w tym roku doczeka się swojej ekranizacji. Reżyserem filmu jest Tim Burton, więc możemy się spodziewać czegoś naprawdę spektakularnego. W oczekiwaniu na premierę możemy natomiast nacieszyć oko pierwszymi zdjęciami z planu.

W rolę pani Peregrine wciela się Eva Green i to ją widzimy na pierwszym zdjęciu, wraz z aktorem Asa Butterfieldem, który gra szesnastoletniego Jacoba Portmana. Po przeżyciu rodzinnej tragedii chłopaka zaczynają nękać koszmary i trafia do domu pani Peregrine. Tam zakochuje się w Emmie (Ella Purnell), która we wcześniejszym życiu znała dziadka Jake’a i łączyła ją z nim szczególna więź. Tę dwójkę możemy zobaczyć w osobliwej scenie na drugim zdjęciu.

Image Credit: Jay Maidment

Image Credit: Jay Maidment

Trzecie zdjęcie wypada prawdopodobnie najciekawiej, bowiem znajdują się na nim pozostali mieszkańcy domu pani Peregrine. Olive (Lauren McCrostie), Bronwyn (Pixie Davies), Millard (Cameron King), bliźniaki (Thomas and Joseph Odwell) oraz wspomniana powyżej Emma.

Image Credit: Jay Maidment

Burton widzi postać pani Peregrine, jako “straszną Mary Poppins”, która na dodatek potrafi przemieniać się w ptaka. Przyznaje również, że miał już kiedyś do czynienia z „dziwacznymi dziećmi” i jest to coś, co zawsze go intrygowało.