„The Lovely Reckless” – nowa powieść od Kami Garcia

Już w październiku w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje pierwsza obyczajowa powieść od Kami Garcia, współautorki bestsellerowych „Pięknych Istot”. „The Lovely Reckless” to samodzielna powieść z nurtu young adult.

Stałam się ekspertem w unikaniu rzeczy, które mogą mnie zranić – a to oznacza, że na pewno znajdę sposób na trzymanie się z dala od Marco Leone.

Siedemnastoletnia Frankie Devereux zrobi wszystko, aby zapomnieć swoją przeszłość. Wciąż nawiedzana przez wspomnienie śmierci jej chłopaka kieruje się jedną, niebezpieczną zasadą: Nic nie ma znaczenia. Dziewczyna opuszcza Heights i przeprowadza się do ojca, który jest tajnym policjantem. Przenosi się do publicznej szkoły w Downs, gdzie walka na pięści nikogo nie dziwi, a nielegalne wyścigi uliczne są bardziej popularne niż piłka nożna.

Marco Leone jest najszybszy w wyścigach. A dodatkowo seksowny, hipnotyzujący, a Frankie nie jest w stanie go zignorować – oraz tego, co przy nim czuje. Jednak ich znajomość może mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje… Kiedy Frankie odkrywa jego sekret, musi dokonać wyboru. Czy ból z przeszłości ma zdeterminować jej przyszłość? Czy zaryzykuje choć trochę i zacznie kierować się sercem?