Plany: A Darker Shade of Magic – V.E. Schwab

Jedno z polskich wydawnictw zakupiło prawa do wydania najnowszej powieści V.E. Schwab. „A Darker Shade of Magic” rozpoczyna serię o Kellym, który jest jednym z ostatnich Podróżników – rzadkich magów, którzy potrafią odwiedzać równoległy wszechświat.

Szary Londyn jest brudny, nudny i brakuje w nim magii oraz rządzi nim szalony król Georgie. Czerwony Londyn to miejsce, gdzie życie i magia są czczone, a Dynastia Maresh stoi na czele rozkwitającego imperium. Białym Londynem rządzi ten, kto zamordował wcześniejszego władcę. Ludzie walczą, aby kontrolować magię, a magia odpłaca pięknym za nadobne, opróżniając miasto do samych kości. Kiedyś był jeszcze Czarny Londyn – ale nikt już o tym nie mówi.

Oficjalnie rzecz biorąc, Kell jest Czerwonym Podróżnikiem, osobistym ambasadorem i adoptowanym Księciem Czerwonego Londynu. Oficjalnie, odpowiedzialny jest za utrzymywaniem korespondencji pomiędzy rodzinami królewskimi każdego Londynu. Nieoficjalnie zajmuje się przemycaniem tych, którzy są skłonni zapłacić za chociażby krótkie spojrzenie na świat, którego nigdy nie widzieli. To niebezpieczne hobby doprowadza go w końcu do pewnego zagrożenia. Uciekając do Szarego Londynu Kell natrafia na Delilah Bard, słynną złodziejkę z wysokimi aspiracjami. Dziewczyna go okrada, ale ratuje też przed niebezpiecznym wrogiem, zmuszając go tym samym do zabrania jej w podróż do innego świata.

Ale magia robi się coraz bardziej niebezpiczena, zdrada czai się na każdym kroku. Aby uratować światy, Kell i Lila przede wszystkim będą musieli pozostać przy życiu – a to trudniejsze, niż mogłoby się wydawać.