Plany: Riders – Veronica Rossi

Jedno z polskich wydawnictw zakupiło prawa do wydania nowej powieści Veroniki Rossi, autorki bestsellerowej trylogii „Przez burzę ognia”. Zagraniczna premiera „Riders” zapowiedziana jest na 16 lutego 2016 roku.

Osiemnastoletniego Gideona Blake’a przed osiągnięciem wyznaczonego sobie celu, jakim jest zostanie komandosem armii amerykańskiej, może powstrzymać tylko jedno – śmierć. I okazuje się, że właśnie tak się dzieje.

Wracając do formy po wypadku, który z pewnością go zabił, Gideon odkrywa, że posiada zupełnie nowe moce i dziwaczny mankiet, którego nie może się pozbyć. Jego śmierć powołała do życia jego prawdziwe przeznaczenie. Stał się Wojną, jednym z czterech legendarnych Jeźdźców Apokalipsy.
W ciągu nadchodzących tygodni, on i pozostali Jeźdźcy – Zaraza, Głód i Śmierć – zostają zebrani razem przez piękną, ale denerwująco skrytą dziewczynę, aby pomóc ocalić ludzkość przed starożytnym złem, które jest coraz bliżej przebudzenia się.

Nie udaje im się.

Teraz – związany, zakrwawiony, pod wpływem narkotyków – Gideon jest przesłuchiwany przez władze odnośnie swojej roli w walce, która stała się incydentem międzynarodowym. Jeżeli otrzyma jakąkolwiek szansę na uratowanie przyjaciół i dziewczyny, która zawróciła mu w głowie – nie wspominając już o całej ludzkości – będzie musiał przekonać wszystkich sceptycznych urzędników, że świat jest w ogromnym niebezpieczeństwie.

Ale czy ktokolwiek mu uwierzy?