„The Glittering Court” – nowa książka od Richelle Mead

Niech fani Richelle Mead, autorki „Kronik krwi” i „Akademii wampirów” już szykują się na kolejną serię, która wyjdzie spod pióra autorki! Penguin Young Readers Group ogłosiło dzisiaj, że pierwszy tom nowej serii pani Mead ukaże się 12 kwietnia przyszłego roku. Tytuł brzmi „The Glittering Court” i jest to historia fantasy nawiązująca do czasów elżbietańskich i granicy między światami.

Z ogromnych i wyrafinowanych pałaców Osfrid do pokrytych złocistym pyłem, nieokiełznanych lasów Adorii – „The Glittering Court” opowiada historię Adelaide, hrabiny Osfridian, która podszywa się pod swoją służkę, aby uciec przed zaaranżowanym małżeństwem i rozpocząć w Adorii nowe życie, w Nowym Świecie. Ale żeby tego dokonać, musi dołączyć do Glittering Court (Błyszczący Dwór).

Będąc zarówno szkołą jak i biznesowym przedsięwzięciem, Glittering Court powstał po to, aby przekształcić ubogie dziewczęta w panny z wyższej klasy, które nadadzą się do aranżowanych, potężnych małżeństw Nowego Świata. Adelaide naturalnie wyróżnia się podczas treningów i nawet zdobywa kilka przyjaciół: Tamsin, dawną praczkę o ognistym charakterze i piękną uchodźczynię Mirę. Ma zamiar ukrywać swoją prawdziwą tożsamość przed wszystkimi z wyjątkiem jednej osoby, którą jest intrygujący Cedric Thorn, syn bogatego właściciela Dworu.