Book Girl: 5 booktuberów, których oglądam

Co takiego popycha kogoś do prowadzenia bloga z recenzjami czy też vloga? Kiedyś powiedziałabym, że nuda. Potem szepnęłabym, że to z powodu łaknienia sławy. Ale teraz szczerze mogę powiedzieć, że chodzi tutaj o pasję, nie tylko do czytania, ale też do pisania czy też – mówienia. Dlatego chcę wam dzisiaj przedstawić swój ranking booktuberów, których sama oglądam i z którymi uwielbiam się śmiać a czasem też płakać. I chociaż nasze zdania się często różnią, to i tak uważam ich za swoich przyjaciół :)

Dzisiaj trochę inaczej – ponieważ ranking ma znaczenie, budujemy napięcie i odliczamy od tyłu! :D

  1. To warto czytać/ Jestem Maja.K

Nasza koleżanka z drużyny Bookgeek, której, szczerze przyznam, nie znałam, dopóki nie pojawiła się na BG. Jednak co poradzę, jeśli od razu ją polubiłam? Maja ma ciekawe pomysły, świetnie komentuje książki i do tego, po prostu, potrafi przyciągnąć ludzi swoją charyzmą. Co tutaj dużo mówić, po prostu trzeba obejrzeć!

  1. Jessethereader

Jest jednym z popularniejszych anglojęzycznych vlogerów, jednak ja lubię go za gadatliwość, która potrafi niektórych przytłoczyć, ale moim zdaniem dodaje mu jeszcze więcej uroku! Do tego jak mało kto zabija mnie swoją mimiką i gestykulacją. Świetny vloger, który widać, że bawi się swoja pasją. A do tego ma tak świetną półkę z książkami, że czasem puszczam jego filmiki tylko po to, by na nią popatrzeć.

  1. Adrianna Olczak

https://youtu.be/lP3Tj08jVFg

Tak pozytywnej dziewczyny nie spotyka się codziennie. Świetna oprawa graficzna filmików, która jest delikatna i nowoczesna. Potrafi precyzyjnie opowiedzieć o książce, bez spoilerów(!) i przy tym do lektury zachęcić. Ciekawie, prosto, ale też pozytywnie i uroczo. Zdecydowanie jestem na tak.

  1. Abookutopia

To była moja pierwsza booktuberka, którą zaczęłam oglądać. Szczerze, naprawdę trudno jej dorównać, bo uwielbiam, kiedy ktoś po prostu coś w sobie ma – tę mimikę, te gesty, tę ekspresję i to poczucie humoru, a ona miała to wszystko w sobie. Opowiada o książkach tak płynnie i zgrabnie, że po prostu chce się jej słuchać. A do tego widać, że żyje w swoim świecie i posiada własne kredki, którymi to życie kreśli. Dla mnie jedna z lepszych booktuberek, które po prostu potrafią to robić i mają to we krwi.

  1. Joel Books

https://youtu.be/HEUOc3zswa0

Na szczycie listy pojawia się mało znany, a jednak prześmieszny i błyskotliwy vloger, który książek nie recenzuje, a o nich opowiada. Joel jest młody, ale jak mało kto potrafi mnie zawsze rozśmieszyć i zaskoczyć. Jego filmiki są świetnie zmontowane, a sama ich tematyka bardzo przypadła mi do gustu. Do tego dochodzi jego mimika i gesty, które są dla niego charakterystyczne. Widać, że nie udaje, że to prawdziwy on. Po prostu: Joel Books.

Cieszę się, że mogłam dla was zrobić ten ranking i mam nadzieję, że zajrzycie na stronę któregoś z moich ulubionych booktuberów. Chyba, że już ich znacie, wtedy pochwalcie się, czy darzycie ich sympatią czy nie, jestem ciekawa waszych opinii. A do tego, jeśli macie jakichś swoich ulubionych booktuberów, też chętnie ich poznam :)

bookgeek-info