“Dumplin’” – kolejna młodzieżowa obyczajówka z szansą na ekranizację

Studio Disney poinformowało, że nabyło prawa do młodzieżowej powieści „Dumplin'”. Książka Julie Murphy zostanie wydana w Stanach Zjednoczonych już 15 września przez Balzer + Bray.

Samozwańczy tłuścioch Willowdean Dickson (nazywana „Dumplin” przez swoją mamę, byłą królową piękności) w domu zawsze była we własnej skórze. Jej myśli o posiadaniu idealnego ciała do bikini? Po prostu załóż bikini. Rzeczy zawsze miały się dobrze… do czasu aż Will podejmuje pracę w Harpy, lokalnym fast-foodzie. Tam spotyka Bo, gorącego byłego sportowca z prywatnej szkoły. Will nie jest zaskoczona tym, że Bo wpadł jej w oko. Ale to, że Bo odwzajemnia jej zainteresowanie wydaje się być czymś nad wyraz dziwnym.

Zamiast szukać nowych szczytów swojej pewności siebie w związku z Bo, Will zaczyna w siebie wątpić. Dlatego podejmuje najbardziej przerażające wyzwanie, jakie tylko mogła sobie wyobrazić: bierze udział w wyborach Miss Clover City– wraz z innymi nieprawdopodobnymi kandydatkami – aby pokazać światu, że zasługuje na to samo, co ma każda dziewczyna. Oczywiście po drodze szokuje całe Clover City – i siebie również.