Kosmiczna powieść YA z szansą na ekranizację

Studio 8 nabyło prawa do przeniesienia na ekrany młodzieżowej powieści science-fiction Jamesa Smitha. „Way Down Dark” zostało niedawno wydane w Wielkiej Brytanii i okrzyknięte idealną lekturą dla fanów „Igrzysk Śmierci” i „Niezgodnej”.

Jest tylko jedna prawda dotycząca Australii: Walczysz albo umierasz. Zazwyczaj i to i to.

Przodkowie siedemnastoletniej Chan zostawili umierającą Ziemię setki lat temu w poszukiwaniu nowego domu. Nigdy go nie znaleźli.

Jedynym życiem, które zna Chan, jest to pełne przemocy i walki. Próba przetrwania. Ale być może istnieje sposób ucieczki. Aby go znaleźć, Chan musi zagłębić się w ciemność – miejsce pogrzebanych sekretów, dawno zapomnianych kłamstw, porzuconych ciał zmarłych.
Zwykle niezależna i samowystarczalna Chan spuszcza głowę i żyje po cichu, ostrożnie – aby nie zwrócić na siebie uwagi podczas panowania przemocy i nieporządku. Aż do dnia, gdy dokonuje niezwykłego odkrycia – istnieje sposób, aby powrócić na Ziemię. Ale zrobienie tego skieruje na nią uwagę wszystkich fanatyków i morderców kontrolujących życie na pokładzie statku, stawiając ją i wszystkich, których kocha w ogromnym niebezpieczeństwie.
A bezpieczny powrót na Ziemię wcale nie jest taki pewny.