Poznaj kontynuację „Czerwonej Królowej”

Już w lutym (USA) Victoria Aveyard powróci z sequelem swojego debiutu. „Czerwona Królowa” przez 13 tygodni królowała na liście bestsellerów New York Timesa, a ostatnio szykuje się na podbój Hollywood z Elizabeth Banks na czele. Autorka w „Glass Sword” będzie miała wysoką poprzeczkę do pokonania. Ale zanim przyjdzie nam zaczytać się w kontynuacji przygód Mare, poznajmy okładkę i oficjalny opis „Glass Sword”.

glass sword

Jeżeli jest jakaś jedna rzecz, z której Mare Barrow zdaje sobie sprawę, to to, że jest inna.

Krew Mare Barrow jest czerwona – kolor zwykłego człowieka – ale jej umiejętności, które posiadają tylko Srebrni, moc kontrolowania błyskawic, przemieniła ją w broń, którą królewski dwór próbuje kontrolować.
Korona nazywa ją niemożliwością, fałszerstwem, ale w miarę jak Mare zaczyna uciekać od Mavena – księcia – przyjaciela – który ją zdradził, odkrywa coś zaskakującego: nie jest jedyna, są inni tacy jak ona.
Ścigana przez Mavena, teraz już nie księcia, a mściwego króla, Mare wyrusza, aby odnaleźć i rekrutować innych Czerwono-Srebrnych wojowników do walki z prześladowcami. Wkrótce jednak trafia na śmiertelną ścieżkę, ryzykując to, że stanie się jednym z potworów, których próbuje pokonać.
Czy ciężar żyć, które są kosztem rebelii ją przytłoczy? A może zdrady ciągnące się jedna za drugą zahartują ją na zawsze?