Polska Hermiona na PotterConie!

Gościem specjalnym konwentu PotterCon Poland będzie Joanna Kudelska, aktorka dubbingowa, która we wszystkich filmowych częściach przygód „Harry’ego Pottera” wcieliła się w Hermionę Granger.

Joanna Kudelska swoją przygodę z dubbingiem rozpoczęła od występu w filmie „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, w którym podkładała głos najlepszej przyjaciółce Harry’ego – Hermionie Granger. Rola w serii filmów o młodym czarodzieju otworzyła jej drogę do dalszej kariery – jako aktorka dubbingowa wzięła udział między innymi w takich produkcjach jak „Most do Terrabithi”, „Gra Endera” czy „Noe: wybrany przez Boga”. Obecnie Joanna Kudelska jest jedną z najbardziej charakterystycznych aktorek dubbingowych swojego pokolenia.

Aktorka pojawi się na konwencie PotterCon Poland, gdzie opowie o swojej pracy i zdradzi kulisy dubbingu. Dla fanów „Harry’ego Pottera” będzie to doskonała okazja do tego, by porozmawiać z filmową Hermioną.

PotterCon Poland odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia (1-2.08.) w Zespole Szkół nr 9 w Bydgoszczy. Będzie to pierwszy organizowany w naszym kraju konwent w całości poświęcony tematyce „Harry’ego Pottera”. Wśród atrakcji konwentu znajdą się m.in. koncert muzyki filmowej z „Harry’ego Pottera”, wystawa światowych wydań książek o Harrym w ok. 80 językach, nauka i historia quidditcha prowadzone przez pierwszy polski zespół quidditcha, który zagrał na międzynarodowych rozgrywkach – Quidditch Hussars, a także liczne pokazy, prelekcje, gry, zabawy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Organizatorem konwentu są właściciele strony HPKolekcja.pl. Partnerem przedsięwzięcia jest LSM – Letnia Szkoła Magii, organizator kolonii tematycznych związanych z „Harrym Potterem”

_______________
informacja prasowa