„Czarodzieje” Grossmana już wkrótce na Syfy

Ciesząca się sporą popularnością za granicą seria o czarodziejach od Leva Grossmana już niedługo zadebiutuje w stacji SyFy. Serial na podstawie „Czarodziejów” dostał właśnie zamówienie na 12 odcinków, a prace nad ekranizacją rozpoczną się już w lipcu tego roku w Vancouver. W tytułowego bohatera, Quentina, wcieli się Jason Ralph. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Stellę Maeve, Arjuna Gupta i Summer Bishil.

Quentin Coldwater, nad wiek rozwinięty intelektualnie uczeń szkoły średniej, ucieka przed nudą codziennego życia, czytając raz po raz serię ukochanych powieści fantastycznych, rozgrywających się w czarodziejskiej krainie o nazwie Fillory. Tak jak wszyscy uważa, że w prawdziwym świecie magia nie istnieje – póki nie wstępuje na bardzo sekretny i bardzo ekskluzywny uniwersytet dla czarodziejów, mieszczący się w stanie Nowy Jork.

Czarodzieje, książka przenikliwa psychologicznie, a równocześnie niezwykle pomysłowa, to epicka opowieść o magii i innych światach, która znacznie rozszerza granice konwencjonalnego nurtu fantasy. Oddając hołd takim twórcom fantastyki jak C. S. Lewis, T. H. White czy J. K. Rowling, tworzy całkowicie oryginalny świat, w którym dobro i zło nie są czarno-białe, miłość i seks nie są proste i niewinne, a za moc trzeba zapłacić wielką cenę.