Warner Bros przejmuje prawa do adaptacji „Rywalek”!

Warner Bros wygrało przetarg na prawa do adaptacji bestsellerowej serii Kiery Cass, „Rywalki”. Odpowiedzialność za ten projekt spoczywa w rękach Katie Lovehoy, natomiast producentami zostali Denise DiNovi, Alison Greenspan i Pouya Shahbazian z DiNovi Pictures. Wcześniej prawa do adaptacji serii posiadała stacja The CW (jej współwłaścicielem jest Warner Bros), która dwa razy podchodziła do przeniesienia „Rywalek” na mały ekran – za każdym razem ponosząc porażkę.

Dla trzydziestu pięciu dziewcząt Eliminacje są szansą ich życia. To dzięki nim mają szansę uciec z ponurej rzeczywistości. Ze świata, w którym panują kastowe podziały, wprost do pałacu, w którym będą spełniane ich życzenia. Z miejsca, gdzie głód i choroby są na porządku dziennym, do krainy jedwabi i klejnotów. Celem Eliminacji jest wyłonienie żony dla czarującego i przystojnego księcia Maxona.

Każda dziewczyna marzy o tym, by zostać Wybraną. Każda poza Americą Singer. Dla Ameriki Eliminacje to koszmar. Oznacza konieczność rozstania z Aspenem – jej sekretną miłością i opuszczenie domu. A wszystko tylko po to, by wziąć udział w morderczym wyścigu o koronę, której wcale nie pragnie. Jednak gdy spotyka Maxona, który naprawdę przypomina księcia z bajki, America zaczyna zadawać sobie pytanie, czy naprawdę chce za wszelką cenę opuścić pałac. Być może życie o jakim marzyła wcale nie jest lepsze niż to, którego nawet nie chciała sobie wyobrazić…