Zwiastun filmu na podstawie „Me and Earl and The Dying Girl”

12 czerwca w amerykańskich kinach zadebiutuje filmowa ekranizacja młodzieżowej książki Jesse Andrews. „Me and Earl and The Dying Girl” w styczniu był prezentowany na Sundance Film Festival, gdzie zdobył nagrodę publiczności. W rolach głównych zobaczymy Thomasa Mann („Piękne Istoty”) i Olivię Cooke („Bates Motel”).

Greg Gaines jest ostatnim mistrzem szkoły szpiegowskiej i posiada umiejętność znikania na zawołanie w jakimkolwiek środowisku społecznym. Ma tylko jednego przyjaciela, Earl’a, z którym spędza czas tworząc filmy, ich własne, nie do końca zrozumiałe wersje kultowej klasyki Coppola i Herzoga. Aż do chwili, w którym matka Grega zmusza go do odnowienia przyjaźni z dzieciństwa z niejaką Rachel.

U Rachel zdiagnozowano białaczkę – ekstremalnie niezręczna forma dorastania – ale rodzice jasno określili swoje reguły, które muszą być przestrzegane. Kiedy Rachel przestaje się leczyć, Greg i Earl decydują się zrobić film specjalnie dla niej, a wkrótce ich projekt przemienia się w Najgorszy Film Jaki Kiedykolwiek Zrobiono. To właśnie będzie stanowiło punkt zwrotny w życiu każdego z nich. Greg  będzie musiał porzucić niewidzialność i stanąć w świetle reflektorów.