Nowa seria Sarah J. Maas jeszcze w tym roku w Polsce

Wydawnictwo Uroboros zdradziło, że jeszcze w tym roku wyda pierwszą powieść z nowej serii Sarah J. Maas, autorki „Szklanego tronu”. „A Court of Thorns and Roses” zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 5 maja 2015 roku.

Kiedy dziewiętnastoletnia łowczyni Feyre zabija w lesie wilka, pojawia się przypominająca bestię kreatura i żąda zadośćuczynienia. Zaciągnięta do zwodniczo magicznej krainy, którą zna tylko z legend, Feyre odkrywa, że jej prześladowca nie jest zwierzęciem, ale Tamlinem – jednym ze śmiercionośnej, nieśmiertelnej rasy wróżek, która kiedyś rządziła tym światem.

Wraz z upływem czasu, gdy przebywa u jego boku, jej uczucia do Tamlina przemieniają się z lodowatej wrogości w ognistą pasję, która płonie w każdym kłamstwie i ostrzeżeniu, jakie mówiono jej o tym pięknym i niebezpiecznym świecie Fae. Ale starożytny, przeklęty cień, który pojawił się nad światem wróżek zaczyna się rozprzestrzeniać, a Feyre musi znaleźć sposób na zatrzymanie go… inaczej skaże na zagładę Tamlina – i jego świat – na zawsze.

[Edycja 12.11.2015] Wydawnictwo poinformowało, że książka jednak nie ukaże się w 2015 roku.