Plany: My Heart and Other Black Holes – Jasmine Warga

Wydawnictwo Burda zakupiło prawa do wydania debiutanckiej powieści Jasmine Warga. „My Heart and Other Black Holes” to opowiedziana półżartem historia o dwójce nastolatków, którzy planują swoje samobójstwo. Książka miała swoją premierę za granicą  w styczniu 2015 roku.

Szesnastoletnia Aysel jest kujonem. I ma obsesję na punkcie swojej śmierci. Z matką, która ledwo może patrzeć na swoją córkę, kolegami, którzy szepczą za jej plecami i ojcem, którego popełnione przestępstwo wstrząsnęło jej małym miasteczkiem, Aysel jest gotowa przekształcić swoją potencjalną energię w nicość.

Jest tylko jeden problem: nie jest pewna, czy ma wystarczająco odwagi, aby zrobić to sama. Ale gdy trafia na stronę internetową z sekcją nazwaną „Samobójczy Partnerzy”, Aysel jest przekonana, że znalazła idealne rozwiązanie: nastoletni chłopak o nicku FrozenRobot (znany również jako Roman), którego wciąż nawiedza rodzinna tragedia, szuka partnera.

Mimo że Aysel i Roman nie mają ze sobą nic wspólnego, stopniowo zaczynają wypełniać sobie nawzajem ich smutne życia. Ale im bardziej konkretny staje się ten samobójczy pakt, tym bardziej Aysel zaczyna zadawać sobie pytanie, czy na pewno tego chce. Ostatecznie będzie musiała wybrać pomiędzy chęcią odebrania sobie życia, a przekonaniem Romana do życia, aby mogli wspólnie odkryć potencjał ich połączonych energii. Z wyjątkiem tego, że Romana może wcale nie być tak łatwo przekonać…