Wirtualne spotkanie z Victorią Aveyard w Warszawie

3 marca, o godz. 18.00 w warszawskim salonie Empik Junior, odbędzie się spotkanie podczas którego fani „Czerwonej królowej,” będą mogli za pośrednictwem Skype’a porozmawiać z Victorią Aveyard. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Dydo, a uczestnicy będę mieli okazję wysłuchać koncertu duetu Peter and Jacob, na którym artyści zaprezentują utwory ze swojego debiutanckiego krążka,  w tym piosenkę zainspirowaną „Czerwoną Królową”.

Mieszkańcy Norty dzielą się, ze względu na kolor krwi, na Srebrnych – arystokratów o nadprzyrodzonych umiejętnościach, i Czerwonych – zwykłych ludzi wykorzystywanych jako tania siła robocza i przymusowo wysyłanych na wojnę, która toczy się od prawie stu lat.
Właśnie taki los czeka wkrótce siedemnastoletnią Mare Barrow. Wydaje się, że dziewczyna ma jedynie złodziejski talent, ale gdy trafia na królewski dwór jako służąca, odkrywa w sobie moc, która dla Srebrnych stanowi ogromne niebezpieczeństwo.
Tymczasem w wyniszczonym kraju robi się coraz bardziej niespokojnie. Na sile przybierają ataki tajemniczej Szkarłatnej Gwardii walczącej o wyzwolenie Czerwonych…