Nowa powieść Lauren Oliver zabierze w fantastyczny świat

Lauren Oliver debiut w powieściach dla młodych dorosłych (hitowe „Delirium”) i dorosłych (słabo oceniane „Rooms”) ma już za sobą. Jednak autorka nie boi się ruszyć dalej i wraz z H.G. Chester, stworzy fantastyczną serię dla młodszej młodzieży – „The Curiosity House”. Premiera pierwszego tomu, tej niezwykłej mieszanki „Serii niefortunnych zdarzeń” z „Nocą w muzeum”, zapowiedziana jest na koniec września 2015 roku (USA).

Obdarzeni niesamowitymi zdolnościami, ale osieroceni, Philippa, Sam i Thomas dorastali w Dumfrey’s Dime Museum of Freaks, Oddities and Wonders odkąd sięgają pamięcią. Philipa jest potężnym jasnowidzem, Sam najsilniejszym na świecie chłopakiem, a Thomas potrafi ukryć się w pomieszczeniu nie większej niż pojemnik na chleb. Ale kiedy czwarty dzieciak, Mackenzie (Max), miotacz noży z zabójczą celnością, dołącza do ich grupy, dochodzi do niezapomnianego łańcucha zdarzeń.

Gdy najcenniejsza rzecz posiadana przez muzeum – spreparowane amazońskie głowy – zostają skradzione, cała czwórka jest zdeterminowana, aby je odzyskać. Jednak śledztwo doprowadza ich do serii morderstw i wstrząsających tajemnic powiązanych z ich przeszłością.