Richelle Mead zdradza szczegóły swojej nowej powieści!

Mamy dobrą wiadomość dla fanów Richelle Mead! Ostatnia powieść z uniwersum Akademii Wampirów, będzie miała swoją premierę już 10 lutego (USA), ale Richelle nie zamierza ani odrobinę zwolnić i zapowiada swoją nową książkę, której tytuł brzmi „Soundless”.

Książka skupia się na Fei, dziewczynie żyjącej w odizolowanej wiosce, w której od dziesięcioleci nie słyszano żadnego dźwięku. Podobnie jak inni mieszkańcy, Fei nie słyszy zupełnie nic, żadnych dźwięków, aż do tej pamiętnej nocy, kiedy nagle zostaje wybudzona przez piekący hałas. Dźwięk staje się bronią, której będzie mogła użyć, aby uchronić swój lud przed przytłaczającym reżimem.

„Zawsze byłam fanką epickiego fantasy” – zdradza Mead. „Chciałam napisać epicką historię i stworzyć pewien świat, ale zdałam sobie sprawę, że o ile wiele fantasy opiera się na zachodnim folklorze – Celtowie czy Wikingowie – tak mało widzi się opowieści fantasy nawiązujących do mitologii starożytnych Chin, która ma tak wiele do zaoferowania.”

„Aspekt słuchu w fabule był dla mnie bardzo interesującym wyzwaniem. Nie tylko musiałam opracować sposób przetrwania tych bohaterów w odizolowanym mieście, co nie było łatwe biorąc pod uwagę iż nie mogli się ze sobą porozumiewać, ale musiałam również odpowiednio opisać to, co Fei, czyli narratorka powieści czuje. Dziewczyna nie używała słów, aż do czasu, gdy nagle odkryła, że ma zmysł słuchu – z nieznanych jej powodów. To było naprawdę duże wyzwanie, ale też to, czego zawsze chciałam – stać się lepszym pisarzem przez próbowanie nowych rzeczy.”