Plany: The Queen of the Tearling – Erika Johansen

Wydawnictwo Galeria Książki zdradziło, że już w lutym wyda debiutancką powieść Eriky Johansen, która wkrótce zostanie przeniesiona na wielki ekran przez Warner Bros, a główną rolę zagra Emma Watson. „Królowa Tearlingu” to fantastyczna trylogia z nurtu young adult, która za oceanem miała premierę w 2013 roku.

W swoje 19 urodziny księżniczka Kelsea Raleigh Glynn, będąca na wygnaniu, wyrusza w daleką podróż do zamku, w którym przyszła na świat. Chce odzyskać należny jej tron. Zwykła i poważna dziewczyna, kochająca książki i naukę, jest zaledwie minimalnie podobna do swojej matki, próżnej i swawolnej królowej Elyssy. Jednak dziewczyna nie jest bezbronna, na jej szyi lśni Tearling – szafir o potężnej magicznej mocy, a jakby tego było mało, jej kompania składa się ze Straży Królewskiej – kadry dzielnych rycerzy oddanych Łazarzowi. Kelsea będzie ich potrzebować, aby przetrwać ataki wrogów – a oni nie cofną się przed niczym, aby zapobiec temu, by dziewczyna włożyła koronę.

Pomimo swojej królewskiej krwi Kelsea nie czuje się wyjątkowa – nie wierzy w siebie i uważa się za dziecko, które po prostu było bodźcem wzywającym ludzi do walki o królestwo. Ale to, co odkryje w stolicy zmieni wszystko i zmusi ją do konfrontacji z koszmarami, jakich sobie nigdy nawet nie wyobrażała.