Poznaj zwycięzców Goodreads Choice Awards 2014!

Już po raz szósty, czytelnicy największej wirtualnej społeczności moli książkowych na świecie, wybrali NAJLEPSZĄ KSIĄŻKĘ roku! Kto w tym  roku królował w Goodreads Choice Awards?

Po tym jak z wyścigu na NAJLEPSZĄ KSIĄŻKĘ YOUNG ADULT FANTASY I SCIENCE FICTION wypadła Veronica Roth (i jej trylogia Niezgodna), która już od 3 lat brała szturmem tą kategorię, tytuł ten w końcu powędrował do Cassandry Clare i finału Darów Anioła (wyd. Mag 2014).

Tytuł NAJLEPSZEJ KSIĄŻKI w kategorii YOUNG ADULT FICTION przypadł powieści We Were Liars, autorstwa E. Lockhart.

NAJLEPSZĄ KSIĄŻKĄ w kategorii MIDDLE GRADE AND CHILDREN’S została 4 raz z rzędu (czyżby padł rekord?),  powieść króla literatury przygodowej dla młodzieży Rick’iego Riordana – Krew Olimpu (wyd. Galeria Książki 2014).

Deborah Harkness i jej zakończenie serii Księga Wszystkich Dusz, bezprecedensowo wyprzedziła Brent’a Weeks’a, Brandon’a Sanderson’a, czy Patricię Briggs i stanęła na podium w kategorii NAJLEPSZA KSIĄŻKA FANTASY.

Tytuł NAJLEPSZY DEBIUT został przyznamy naszemu faworytowi, czyli Red Rising: Złota krew od Pierce’a Brown’a (wyd. Drageus 2014), który w wyścigu o ten tytuł, wyprzedził faworyta i zwycięzcę kategorii NAJLEPSZE SCI-FI – Marsjanina od Andy’ego Weira (wyd. Akurat 2014).

Więcej nominowanych i zwycięzców z innych gatunków znajdziecie na stronie: www.goodreads.com