Kolejna seria Gayle Forman trafi na wielki ekran

Universal Options nabyło prawa do zekranizowania powieści Gayle Forman „Just One Day” oraz „Just One Year”. Z racji tego, że obie książki to historia miłosna Allyson i Willema, ale druga z nich jest raczej jedynie towarzyszem pierwszej, gdyż tylko rozszerza ich historię, prawdopodobnie powstanie z nich jeden film. Produkcją zajmie się Fake Empire, z Josh’em Schwartz’em i Stephanie Savage na czele.

Życie Allyson Healey jest niczym jej walizka – upakowane, zaplanowane, uporządkowane… Aż do czasu, gdy podczas ostatniego dnia swojej trzytygodniowej podróży po Europie, którą sprawiła sobie tuż po ukończeniu szkoły, spotyka Willema. Beztroskiego, wędrującego aktora. Willem jest wszystkim tym, czym ona nie jest. A kiedy prosi ją, aby porzuciła swoje plany i pojechała z nim do Paryża, Allyson się zgadza. Ta jakże niepodobna do niej decyzja, doprowadza do dnia ryzykownego romansu, wyzwolenia i intymności: 24 godziny, które zmienią życie Allyson.

Książka o miłości, złamanym sercu, podróżowaniu, tożsamości i „wypadkach” losu. „Just One Day” pokazuje nam, że czasami, aby się odnaleźć, trzeba się najpierw zgubić… i jak często ludzie, których szukamy, są bliżej niż myślimy.